Megane 3 GT-Line 1.6 DCi 130 ps Bakım fiyatı

mkaradag

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buradan Renault yetkili servislerine selam gönderiyorum.
40 bin bakımı için:
Elf 5w30 yağ
yağ filtresi
hava filtresi
polen filtresi
mazot filtresi
Bunlar için 719 tl fiyat çıkardılar.

Tüm malzemeler orjinal olmak kaydıyla özel serviste aynı bakımı 375 tl ye yaptığımı(üstelik fatura da kestiler) buradan duyurayım belki birileri bu soyguna dur der...

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hangi özel serviste bakımı yaptırdınız acaba?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:

mkaradag

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malatya sanayi sitesinde Tekno otomotiv

murataydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bosch servislerinde 150 liraya yapıyorlar aynı bakımı. Yağı Castrol koydurursan 230 oluyor. Filtreler 10-15 lira, bir tek yakıt filtresi 70-80 lira. Yetkili servislerde bu sıkıntı var maalesef, benim clio 3 için de 470 lira istemişlerdi. Aslına bakarsan araçtan araca fiyat değişmesi de saçma, çoğu aracın aynı filtreyi kullanıyor. Belki yakıt filtresinden 20-30 lira oynar o kadar.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın garantisi devam etmiyorsa Serviste yaptırmanıza hiç gerek yok. Parçaları orjinal alsanız bile 250tl yi geçmez :eyv

mkaradag

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 Dci 6 litre yağ alıyor. sadece yağı 150 tl. üstüne yağ,hava,polen ve yakıt filtresi. Yani bosch servisinin 150 ye yapması imkansız. Orjinal filtreler de biraz tuzlu fiyata. Gönül isterki 100 lira olsun ama malesef olmuyor.

murataydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bosch servislerin paket fiyatı var, 150 bile değil hatta 140. Ama o pakete dahil olan yağ petrol ofisi olduğu için ucuz, ben Castrol koydurunca 230 olmuştu. Gerçi yakıt filtresinin değişmesine gerek yok demişlerdi, o paket dışı kaldı. O da olsa 310 demek. Her halukarda yarı fiyatı bile değil.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reno servislerindeki fiyatın yüksekliği konusunda çok haklısınız ama ben garantisi bittiği halde servise gidiyorum. Çünkü babamda megane 1 vardı 98 de almıştı. araçta 2005 yılında motor beyninde mi motorda başka biryerde mi tam bilmiyorum o zaman yaşım pek tutmuyordu bu işler için arıza çıkmıştı. babam servise gitmek konusunda çok inatçı olduğu için aracın 2004 e kadar tüm bakımları denizli sadıkoğullarında yapılmıştı. (hem de muğla 'da oturduğumuz halde o zamanlar muğla'da servis yoktu) bu arıza çıktığında hangi servise gittiler bilmiyorum. Ama servisin mais 'le kurduğu iletişim sonucunda parçanın kullanıcı değil fabrika çıkış hatalı olduğu anlaşılmış ve reno 7 yaşındaki aracın parçasının %80 ini karşılamış.

birçok konuda garantisi olmadığı halde direksiyon derisi eskidiği ve servis bakımlı olduğu için garantiden değiştirildiğine dair konular okumuştum ama şimdi aramaya zamanım olmadı

Ben her bakıma gideceğimizde baba bosch servisine gidelim yarı fiyatına yaptırırız dediğimde, babam oğlum bu arabalar baştan aşağı elektronik bi arıza verdimi servisteki paranın 5 katını çıkarttırır cebimizden der ve hala servise gitmeye devam ederiz.

Bir de artık garanti konusunda servisleri ikna etmek çok zor ama ben servis kabul etmediğinde hemen mais'i arıyorum bi bakıyorum aynı servis kuzu kuzu arıyor. Siz bizi yanlış anlamışsınız diyor ve herşey garantiden yapılıyor.

Not: Ben böyle diyince genelde hangi serviste çalışıyorsun diye soruyorlar :D otomotiv sektörü ile alakam olmadığını belirtmek isterim, finans sektörünü tercih ediyorum :D

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada bende 1 martta bakımını yaptırdım. 615 TL dediler (Yağ, Yağ filtresi, Mazot Filtresi, Hava filtresi, Polen Filtresi) tüm elektronik ve mekanik kontrol. peşin 475 TL 'ye anlaştık.

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Fluenceden önce 3 kasa bmw vardı, sadece ama sadece yağını.. 996tl'ye değişiyordum.pazarlık felanda söz konusu değil.çok pahalı değilmi dediğinizde isterseniz başka yerde yaptırın diyecek kadarda ukala adamlar..Renault bu konuda fazla cep yakmıyor.