Megane 3 Hararet (Soru)

tgezginis

Tolga GEZGİNİŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese teşekkürler :)

dogancicv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
havalar sıcak o durum normal. ancak aracı yüksek viteste devirsiz düşük viteste yüksek devirde kullanma derim arkadaşım...

Yenirenocu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç bence her şeyiyle on numara da o benzin gostergesi ve hareret göstergesi hiç yakışmamış megane 3e. çok dandik ve bilgilendirici olmaktan uzak gibi.

mab1982

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Öncelikle yeni kayıt olduğum için kendimi tanıtayım. Adana'dan Alper.

Aynı sorun bende de var ancak benimki bu kış ayında aynı yerlerde.Sizce bu normal midir? 2 gün önce yazılım yaptırdım aracıma. 1.5 dci 110 ps lik aracım 103 ps çıktı yazılım öncesi. sonrasında ise 131 ps oldu torkuda 212 Nm den 286 Nm ye çıktı. Bu hararetin yüksek olması yazılımla alakalı mı diye düşünürken forumda bu mesajı buldum.yeni konu açmamak adına buradan sormak istedim. Konu sahibi arkadaşım yaz ayında görmüş bu ibreyi, ben ise şu anda hemde sabah saatinde görüyorum.Sizce normal midir? Cevaplarınızı bekliyorum.

aydin_bursa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar hayırlı ramazanlar _15 gün once 2010 megane 3 arac oladım lpg lı privlec otomatıs vites
aldığım gunden berı hararet ıbresı hep resımdekı gibi ne ileri ne geri bu noktada sabıt bu olay normal mıdır yoksa aracımda bır problem mı var suyu yağı tam aracım 80 binde arkadaşlar fıkırlerınıze ıhtıyacım var sımdıden tesekkurler

r93maa.jpg

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl yani ilk çalıştırmadan sonra yavaş yavaş artmıyor mu?
Bulunduğu konum normal hatırladığım kadarıyla benim araçta da hep aynı yerde, yarın tekrar dikkat ederim.
Kafaya takılacak bir mesele değil bence :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

aydin_bursa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alıozd

benım arabada ilk calıstıgında yavas yavas yukarı cıkıyor ıbre ve motor ısındıgında bu cızgıde sabıt kalıyor bu durum senın aractada aynımıdır
normalde diğer marka arabalarda hararet ıbresı tam ortada duruyor . benım kı son kısma yakın olması endiselendirdi.
resımde arac yenı park ettım ve resım cektım :) senden rıca aracın tam ısındıgında hararet ıbren nasıl yardımcı olabılırmısın _bulunduğum yerde servıs yok eger arıza durumu ıse servıse gotureyım hafta sonu yardımlarından dolayı sımdıden tesekkurler

aydin_bursa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar 2 arac ıncekledim _sanayıde ustalara da danıstım durum normal mıs tesekkurler

TC Barış Alkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar 2 arac ıncekledim _sanayıde ustalara da danıstım durum normal mıs tesekkurler

dizel biraz geç ısınıp geç soğur bundan kaynaklı olabilir. optimum olarak fotoğraftaki konumla bir alt seviyesi arasında olur.

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konuyu hortlattım ama aynı durum benim 2012 1.5 dci megane da başıma geldi. Ustaya bugün gösterdim termostat gebermiş dedi yeni termostat taktık aldım aracı eve gelene kadar arta arta aynı seviyeye geldi orada sabit kalıyo. Bundan 1 ay oncesinde yoktu bu sorun yeni yeni olmaya başladı. Bu konudan muzdarip olan arkadaşlar bi sıkıntı yaşadınızmı acaba?? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.