Megane 3 icon 1.6 cvt

Ergün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler. araç gerçekten güzel 4. Renault um. captur gelinceye kadar kullanmaya devam

ayazkaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 1 Hafta önce Megane 3 HB Touch 1.6 16v CVT Bulut gri renk aracımı aldım. Şu anda düşününce İcon mu alsaydım dıorum ama kısmet Touch olmasıymıs. Daha once 2003 Megane Scenıc 1.6 Dynamıque otomatık vıtes bır arac kullanıyorduk.Eşim otomatık kullandıgı ıcın yenı aracıda otomatık aldık. CVt şanzumanın dızel motorlarda sorunlu oldugunu ( yuksek tork nedenıle) duydum ama benzınlı araclarda sorunsuz calısıyormus. Aracın kullanımı kolay ve rahat. Vıtes gecıslerını gercekten anlamıyorsunuz. yakıt tuketımı sızın kullanımınızla dogru orantılı olarak degısıyor. Ozellıkle soguk havalarda marsa basıp dırek calıstırılmaması gereken bır sanzuman var. su anda 180 km oldu (cogu sehır ıcı) ve ortalama 9.3 L/100 Km gıbı bır deger war. Daha dusecegını dusunuyorum. Scenıcten sonra bıraz kucuk hacımlı gıbı gelse de cok hafıf dıreksıyonu, eller serbest sıstemı, dıgıtal gostergesı, bluetooth tel baglantısı basarılı olmus. herkese tavsıye ederım tabı paranız varsa ıcon alın derım :)

Ergün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun aracınız. benim de yakıt yüksekti ama km artıkça yakıt düşüyor şuan 6.9 a kadar düştü ama daha düşeceğini sanmam bence çok başarılı bir değer cvt şanzumanın etkisi büyük . 4900 km. %40 ş.dışı %60 ş.içi gibi (ort. hız 49 km/h)