Megane 3 Kütük Gibi

Koru

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 1.5 yıldır Megane 3 2011 Pri. yerli ve 105hp dci motorlu aracı kullanmaktayım.
Aracımın lastik havaları önler 32 arkalar 31 ve 205/60/16 lassa (2017) lastik kullanmaktayım. Araçtaki sertlik lastikten kaynaklı mı anlayamadım. Şehir içinde araç çok fazla yormakta özellikle arka taraf cidden kütük gibi. Ancak arkaya 3 kişi oturursa süspansiyonların çalıştığını hissedebiliyorum. Tek veya iki kullanırken yoldaki yamaları içeride çok net hissedebiliyorum. Bu durum bir tek bende mi böyle yoksa genel bir problem mi ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 1.5 yıldır Megane 3 2011 Pri. yerli ve 105hp dci motorlu aracı kullanmaktayım.
Aracımın lastik havaları önler 32 arkalar 31 ve 205/60/16 lassa (2017) lastik kullanmaktayım. Araçtaki sertlik lastikten kaynaklı mı anlayamadım. Şehir içinde araç çok fazla yormakta özellikle arka taraf cidden kütük gibi. Ancak arkaya 3 kişi oturursa süspansiyonların çalıştığını hissedebiliyorum. Tek veya iki kullanırken yoldaki yamaları içeride çok net hissedebiliyorum. Bu durum bir tek bende mi böyle yoksa genel bir problem mi ?

Bu araclarin genel olarak yapisi böyle fakat bahsettiginiz lastikte buna etken olabilir. Bende fluence var ve yolda yer alan demirler vardır turtik gibi ön tekerler gecerken sorun olmuyor fakat arka tekerler gecerken ön gogus yerinden çıkacak gibi titriyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erdem444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2014 Megane HB 1.6 CVT var, kaç sene oldu hâlâ alışamadım arabanın sert süspansiyonlarına. Kesinlikle Türkiye yollarına uygun değil.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında araç tr yollarına uygun olması için normal yüksekliğinden daha yüksek üretilmiş. Fakat arka aks torsiyon üzerinde olduğundan ve torsiyonda bana göre çok kaliteli olmadığından rahatsız edici seviyede çalışıyor. Benim yaylarım normalin biraz kısası diyebilirim fakat 2016 stok icon modeli kullandığımda oldu ve o araç biraz daha iyi konforlu. Ama arka tataf daha önceki bahsettiğim demir setlerden geçerken ön tarafa bariz şekilde yansıtıyor bunu. İcon modelde süspansiyon diplendigini görmedim hiç ama çok keskin noktalardan geçerken aşırı şekilde rahatsız edici bir his veriyor. Bu sınıfta bağımsız süspansiyon beklemek olmaz tabi ama bağımsız süspansiyon gibi çalışan torsiyon da var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Koru

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bağımsız kadar bir beklentim yok ama azda olsa esnemeli diye düşünüyorum. Araçta her şey gayet iyi p/f olarak . Fakat bu süspansiyon hele ki Izmir yollarında düşman başına ..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bağımsız kadar bir beklentim yok ama azda olsa esnemeli diye düşünüyorum. Araçta her şey gayet iyi p/f olarak . Fakat bu süspansiyon hele ki Izmir yollarında düşman başına ..
Merhaba Ben arka lastik havasını 2 yada 3 psi azaltır denerdim ki benim Kangoo da işe yarıyor