Megane 3 Privilege EDC Yakıt ve Genel bir kaç sorum olacak dostlar....

OKAN07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonun bluetooth 'unu açın. Daha sonra direksiyonun sağ tarafında yer alan silecek kolu üzerindeki tuşa basın. Bunu radio açıkken yapmanız lazım. Daha sonra ekranda telefon aranıyor yazısı çıkar ve telefonunuzu araçla eşleştirirsiniz. Direksiyon yanındaki silecek kolunda bulunan radio kontrol tuşları ile telefonunuzun rehberinde yer alan numaraları arayabilir ve gelen çağrıları cevaplayarak konuşma yapabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta telefon numaralarınızın telefon rehberinde kayıtlı olmasıdır. Sim kartınıza kayıtlı olan numaraları rehberde göremezsiniz.

Bu arada ben aracımı Nokia 5800 Express Music telefonum ile eşleştirmiştim ancak telefonumu değiştirip Samsung Galaxy Ace 2 telefon aldım. Şu anda yeni telefonumu araçla eşleştiremedim. Üstünde durmadım çok fazla aceleyle yapamadım mı acaba diye ama bugün tekrar deneyip eşleştiririm umarım.

tuncaksoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok Teşekkürler. En kısa zamanda deneyeceğim.

OKAN07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün akşam aracın kullanım kılavuzuna baktım. Türkçe 27. sayfada detaylı anlatım var. Oradan bakarak daha önce yaptığım telefon eşleştirmesini iptal edip yeni telefonumu eşleştirdim. Radio üzerinde yer alan ayar tuşuna basıp bluetooth ayarlarına erişim yaparak ayarlaması daha kolay geldi bana. Direksiyon yanındaki tuşlarla ayarlaması daha zor geldi bana. Kullanım kılavuzuna bakıp ona göre bir yol izleseniz daha kolay çözebilirsiniz bu işi ;)

tuncaksoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim de ben bir baktım ama yapamadım. Silecek üzerindeki oklara basınca bluetoot ile ilgili birşey gelmiyor. Aracın radyosu telefondaki bluetoot açıktı.
Araçta bluetooth var mı emin değilim ancak kendi aracımın fotoğraflarını çektim . Yardımcı olursanız sevinirim. Okan arkadaşım aslında açıklayıcı yazmışsında o kitapçık şimdi arabada =)
Bir de benim kitapçıkta bluetooth sayfası yoktu hımm

IMAG0711.jpg

IMAG0710.jpg

Son düzenleme:

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim de ben bir baktım ama yapamadım. Silecek üzerindeki oklara basınca bluetoot ile ilgili birşey gelmiyor. Aracın radyosu telefondaki bluetoot açıktı.
Araçta bluetooth var mı emin değilim ancak kendi aracımın fotoğraflarını çektim . Yardımcı olursanız sevinirim. Okan arkadaşım aslında açıklayıcı yazmışsında o kitapçık şimdi arabada =)
Bir de benim kitapçıkta bluetooth sayfası yoktu hımm

IMAG0711.jpg

Ama şöyle bişey var ilandaki teype bu teyp aynı değil :) Bunda malesef bluetooth yok

tuncaksoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:( yahu privelege dedikleri de çok dolu değilmiş ama yahu. Gerçekten ilginç. Yağmur sensörü falan koyacaklarına şunu koysalarmış daha mantıklı olurmuş.

Çok teşekkür ederim.

OKAN07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazarken yanlış yazmışım silecek kolu üzerinde değil. Aşağıda resimde işaretlediğim yerdeki tuşlar. Bir de dediğiniz gibi bu radio bluetooth bulunan bir radio değil sanırım. Benim aracımdaki radio biraz daha farklı.

tuncaksoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şansımı birdaha zorlayıp deneyeceğim de mp3 lü bir cd yaptım ama cd okuyucu iki çevirip çıkarttı cd yi yaw. Aracı kullanması zevkli tamam ama dolu bir megan da bluetooth,usb ve mp3 olmamasını çok kafam almadı :/

Son düzenleme:

qizliiqizlii

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teyple alakası yok bluetooth un. 2011 haziran sonrası üretilen araçların bir çoğunda bluetooth ve ses sistemi yok. bunun sebebi japonyada tusinami sonucu fabrikaların üretimini durdurması ve parçaların temin edilememesi.... o dönemde renault fiyat kırmadan eksik donanımlı araçları piyasaya sürdü. bilginize...