Megane 3 Radyo Kanallar Arasında Geçiş Yapılamıyor

dogankar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhabalar. Ben Doğan KARADENİZ, Eskişehir'de yaşıyorum. Foruma yeni katıldım.

2015 model dizel otomatik Megane aracım var. Forumu inceledim ancak soracağım konuyla ilgili bilgi bulamadım.
Arabamın radyosu ara ara takılıyor. FM2 de görünüyor ve diğer FM'lere geçiş yapamıyorum. Bütün radyo kanallarında sadece tek bir radyo kanalı çekiyor. Geçen yine olmuştu ancak düzelmişti. Bu sefer düzelmedi. Fabrika ayarlarına dahi döndürdüm ancak çözüme ulaşamadım. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Selamlar,sağ alt köşedeki ayarlar tuşuna basıp eğer varsa ve açıksa "iTrafik" ya da "iTraffic" , AF, TA, seçeneklerini kapalı olarak işaretleyin ve öyle deneyin. Trafik bilgisi sağlayan radyo kanalları bazen böyle şeylere sebep olabiliyorlar. Benimkinde durup dururken frekans taraması yapıp trafik bilgisi kodlu bir kanal bulunca onda duruyordu. Ben bu sorunu anlattığım gibi çözmüştüm.
Öncelikle herkese merhabalar. Ben Doğan KARADENİZ, Eskişehir'de yaşıyorum. Foruma yeni katıldım.

2015 model dizel otomatik Megane aracım var. Forumu inceledim ancak soracağım konuyla ilgili bilgi bulamadım.
Arabamın radyosu ara ara takılıyor. FM2 de görünüyor ve diğer FM'lere geçiş yapamıyorum. Bütün radyo kanallarında sadece tek bir radyo kanalı çekiyor. Geçen yine olmuştu ancak düzelmişti. Bu sefer düzelmedi. Fabrika ayarlarına dahi döndürdüm ancak çözüme ulaşamadım. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

dogankar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediklerinizin hepsini denedim. Geçen bozulduğunda düzelmişti ancak bu sefer düzelmedi. Akşam yine deneyeyim, teşekkürler.

blckwolf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anteninizi kontrol ettirin. Eğer sağlamsa teybin değişmesi lazım.

ewci86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu problem bende de var, fabrika ayarları, traffic, RDS, LW, falan hepsini değiştirdim çözüm olmuyor muhtemelen problem teypte. Başıma geldiği zaman usb ye geçip şarkıları hızlıca değiştirmek için direksiyon kumanda dan durmaksızın şarkı atlama tekerleğini döndürüyorum 5-10 sn sonra teyp takılıp kendini kapatıp açıyor sonrasında düzeliyor. tabi ki çözüm değil ama gittiği yere kadar böyle olacak sanırım.

ewci86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konu kesin çözümü ALEM FM 'i kayıtlı radyolardan çıkarmak. Alem FM'i sildiğimden beri problem yaşamıyorum