Megane 3 sabah ilk çalışma

TÜRKMEN

Yekta Tolga TÜRKMEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman ne mutlu euro 5 diyelim :)
bide bende gazpedalında birşey oluyo sonuna kadar bastıgım zaman bi yerde sanki bişeye takılıyor gibi oluyo sanki sonuna gelmiş gibi sonra 3-4 cm daha kadar basılıyor acaba bu nedir?

ressam58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ya ne iyi etmişiz de bu arabayı almışız! Düşününce ilk çalışmada yıpranma en fazla oluyormuş.Demekki renault bu sorunu bu şekilde azaltmayı hedeflemiş.Ama ne yalan söyleyim korktum ben yani yeni araba al sonra böyle bişey olsun.

ressam58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman ne mutlu euro 5 diyelim :)
bide bende gazpedalında birşey oluyo sonuna kadar bastıgım zaman bi yerde sanki bişeye takılıyor gibi oluyo sanki sonuna gelmiş gibi sonra 3-4 cm daha kadar basılıyor acaba bu nedir?

bence senin gaz pedalına sen farketmeden paspasın köşesi takılıyor yadayine üst devirlerde motor sıcaklığına göre değişen bişey söylediğin şey.

TÜRKMEN

Yekta Tolga TÜRKMEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paspasla alakası yok dikkat ettim.yanlız şöyle birşey daha var otoshowa gittigimde mercedes bmw serisinde de aynı olay vardı.şaşırdım ve anlam veremedim.biraz araştırdımda adı galiba pedal kaptörü diye bir şey.

ressam58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acaba bir uyarı falan mı bu? Yani bak artık yüklenmenin son haddi deyip biraz dahamı dikkat etmen gerektiğini söylüyor.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben daha geçen ay farkettim bunu :),2 yıldır biniyorum tam bastığımı sanıyormuşum hep halbuki o kalanıda basınca biraz daha farkediyor benim arabada bence orasıda boşluğu falan herhalde diyeceğim ama bendede var yani .

TÜRKMEN

Yekta Tolga TÜRKMEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ozan abi senin araç nedir?ben yeniyimde daha tanıyamadım herkesi kusura bakma

ressam58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ozan bey sizde de bizim gibi sabah ilk çalışmada motor devri yükselmesi nasıl?Bu özellikmidir yoksa bir hatamı?

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendeki aracın devri hep yüksek arkadaşlar :),imzadaki beyaz megane 2 rs

Daywalker

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sizede oluyormu bilmem ama sabah ilk çalıştırdığımda gaza bassamda arabada devir yükselmiyor.İlk etapta oluyor bu sonraki gaza basışlarımda ise yavaş yavaş yükseliyor devir.Acaba bu arabanın bir özelliğimi bu motor soğukken korumak için mi acaba?Yoksa farklı bilşey mi var.Sizce?

Bendede aynısını yapıyordu için rahat olsun arabanın özelliği