megane 3 trim sesleri çalışmam

serkanaydin88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar

işten fırsat buldukça megane 3 ümde gördüğüm yapabilecğim şeylere el atmaya çalışıyorum ..

bugün ön konsoldan gelen trim sesleri ile ilgili ön konsol çıtası havalandırma ızgaraları navigasyon çerçevesi ve gösterge siperliğine uhu marka sakız bant ile müdahelede bulundum ..

benim yaptığım nacizane bi çalışma inşallah burdaki arkadaşlara ufakta olsa bi yararı dokunur .

arka tarafa ve bagaj kısmına başka boş bi zamanımda geçicem inşallah ..

ön konsoldan gelen sesler bu yaptığım çalışmayla yüzde 70 80 gibi kesiliyor . zaten geri kalan seste büyük oranda kalitesiz plastiğin çıtırdamasından oluşuyor..

kullandığım malzeme bu;

qWrAXB.jpg

ilk olarak ön konsol çıtasını söktüm burası baya bi ses yapıyordu bu çıtanın en sağında havalandırma ızgarasının girdiği bölüme sakız bandı bol yapıştırdım beton gibi oldu buranın sesi tamamen kesildi.

gWBPQb.jpg

daha sonra navigasyon çerçevesi nin tırnaklarını bantladım bu çerçevede yapılması gerekn bi diğer işlem çarçeve ve ekranın birleştiği noktaya bolcana bant yapıştırmak ben bunu yapmadım bidaha söküp yapmak istemedim büyük sesi orası yapıyo kastırınca fakat yolda giderken bi sıkıntı yok burayıda yüzde 50 gibi kestik çok bozuk yolda belki ses çıkarabilir.

vpqarp.jpg

vpqa1D.jpg

son olarakta gösterge siperliğini söktüm bunu sökerken dikkat edelim siperlik ve gösterge önündeki plastik birbirine bağlı hatta yapıştırma ayrılabiliyor bende ayrıldı onları ufak vida ile tekrar birleştirdim daha sağlam oldu renault a bi kez daha kızdım 2 parçayı dandik bi bali ile yapıştırmak nedir arkadaş neyseki çözümü basit.

dGRL1Z.jpg

RPqgWG.jpg

gösterge siperliğinin resmini çekmeyi unutmuşum onunda 6 adet civarı tırnağı var metal plastik karışımı onları mutlaka bantlıyoruz ve ön konsoldaki işlem bitiyor..

bu arada dip not olarak belirteyim arkadaşlar havalandırma ızgaraları çok kalitesiz bi plastikten yapılma ben söküp onlardaki sesi çözmeye çalıştım tamamen malzemeden kaynaklanıyor ..hiç bulaşmamanızı öneririm temizleyip tekrar yerlerine taktım hatta yolcu tarafındaki kısım biraz yamuldu :) bilginize

bu çalışmayla ön konsolun sesini yüzde 70 80 kestik inşallah sizlerede yararı olur.

yakında 4 kapıya izolasyon çalışması yapıcam tok bir kapı sesi ve ses sistemi için o zaman görüşürz tekrar herkese iyi forumlar..

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize saglik sizde de benim gibi takinti var ben de bir ara buna benzer bisey yapmistim.

serkanaydin88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize saglik sizde de benim gibi takinti var ben de bir ara buna benzer bisey yapmistim.

çok ses yapıyordu valla forumda bi arkadaş daha yapmış ben kllima ünitesini sökemedim bi ara onuda yapabilirim fazla takıntılıyız:)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Elinize emeğinize sağlık güzel olmuş [emoji106]

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok ses yapıyordu valla forumda bi arkadaş daha yapmış ben kllima ünitesini sökemedim bi ara onuda yapabilirim fazla takıntılıyız:)
Benim o arkadaş. Konularımda bulabilirsiniz. Bu sakız bantı yıllardır kullanirm ��

[FONT=.SF UI Text][FONT=.SFUIText]http://www.renaultfanclub.com/megane-3-fan-club-megane-3-kulubu/77609-km-kadrani-tozu-temizlenmesi-ve-siperlik-yalitimi.html[/FONT][/FONT]
[FONT=.SF UI Text][FONT=.SFUIText][/FONT]
[/FONT]

[FONT=.SF UI Text][FONT=.SFUIText]http://www.renaultfanclub.com/megane-3-fan-club-megane-3-kulubu/78908-megane-3-fluence-trim-sesi-kesme-4.html[/FONT][/FONT]

Son düzenleme:

serkanaydin88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim o arkadaş. Konularımda bulabilirsiniz. Bu sakız bantı yıllardır kullanirm ��

[FONT=.SF UI Text][FONT=.SFUIText]http://www.renaultfanclub.com/megane-3-fan-club-megane-3-kulubu/77609-km-kadrani-tozu-temizlenmesi-ve-siperlik-yalitimi.html[/FONT][/FONT]
[FONT=.SF UI Text][FONT=.SFUIText][/FONT]
[/FONT]

[FONT=.SF UI Text][FONT=.SFUIText]http://www.renaultfanclub.com/megane-3-fan-club-megane-3-kulubu/78908-megane-3-fluence-trim-sesi-kesme-4.html[/FONT][/FONT]

Sonradan farkettim hocam peşpeşe açmışız konuyu klima ünitesine giremedim ben seninki daha detaylı olmuş tebrik ederim :)