Megane 3 Virajjlarda Kayma

TC Barış Alkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar hepinize iyi akşamlar. bir kaç gündür beni çok tedirgin ediyor. 60-70 gibi hızlarda hafif virajlarda az biraz frene basıp virajı dönerken sanki bir arkadan çekişli gibi yanlamaya başlıyor. hatta ve hatta drift gibi oluyor mesela sola virajda sağa yanlıyor hemen direksiyonu çeviriyorum sağa doğru biraz gittikten sonra toparlıyor. şehir içi 30 km tarzı hızlarda da önden hafif kaymalar oluyor. Lastiklerimi alalı 5000 km falan oldu Michelin Energy Saver 205-60-16. rot balansçıya götürdüm, tablalarda takımlarda amortisörlerde falan hiç bir sıkıntı yok. acaba diyorum yağa yada mazota falan mı bastım diye düşünüyorum ama çok uç bi nokta... derdi nedir bunun? daha önce başına gelen var mı? çarşamba gününe randevu aldım servisten.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik havaları ve bunun gibi bir çok konuda bunu araç yapar bende de vardı baya s2000 gibi yanlıyordu lastikleri değiştirdim amortiörleri falan kontrol ettirdim ama kesildi. bir de gittiğiniz yolu kullanan şantiye araçları varmı ?

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik havasindan baska bisey degil.

TC Barış Alkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava olasılığı düşük diye düşünüyorum. önler 32 arkalar 30 nitrojen bastırdım. kapıdaki değerler böyleydi sanırım. şimdi kışlıklara geçtim haliyle kaymadı o tarz yerlerde.