Megane 3 Vites Önü Aydınlatması

TC Barış Alkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orta konsolda eksik gördüğüm bir şeydi bu :) bir de kapı içleride megane 4 gibi aydınlatmalar olsa çok iyi olacak ama ip neon uygulaması yapan arkadaşlarım bazı sorunlarla karşılaştıkları için içime sinmedi. bende şimdilik böyle kalsın dedim. uygulamayı beyaz led 2 k ohm direnç kullanarak çakmaklık aydınlatmasından ufak bi hat çektim. hemen çakmaklığın altından inip ordaki gözün üzerinde sakız bantla sabitledim. hiçbir yeri delmedim. + ucunu aydınlatmanın hemen arkasından - ucu ise çakmaklık gövdesinden aldım. yalnız hala istediğim gibi olmadı :( ledin aydınlatma şiddeti tam istediğim gibi ama az da olsa buğulu bir görüntü istiyordum. bunu nasıl halledebilirim acaba? başta ledin yüzeyini zımparalamayı düşündüm ama ne kadar olur bilmiyorum. sizin bu konuda önerilerinizi bekliyorum. fotoğraflarda ya çok parlak yada çok loş çıkmış. videodaki gibi diyebiliriz. sonuç:
ceb285edd521157b981bbda0376d7156.jpg
99a39df1b65ee2d77f11bf464b934a87.jpg
29c1ae7e5cd1f37b22a84dffa054dd6e.jpg

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ledlerin uzerine siyah elektrik bandı yapistir. Işık azalir ozaman :)

TC Barış Alkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ledlerin uzerine siyah elektrik bandı yapistir. Işık azalir ozaman :)
yok abi aydınlatma olarak bi sorun yok şiddeti tam istediğim gibi de demek istediğim ledin odağı. odağı dağıtmak yani buğulu tarzda olsun aydınlatması aynı kalsın istiyorum :)

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı işi bende yaptım ledin üzerine mavi renk elektrik bandır sardım çok az bir kısmı açık kalacak şekilde çok tatlı oldu hem ışık dağıldı hemde aynı orjinal gibi hafif loş ve buğulu bir ışık oldu sizin istediğiniz tarzda aracın dijital gösterge ve multimedya ekranıda mavi renk tonları olduğu için oldukça hoş oldu sizede tavsiye ederim elektrik bandını ledin üzerine sarın çok hafif boşluk kalsın zaten el yordamıyla ayarlayabilirsiniz tam istediğiniz gibi olduğunda o şekilde sabitleyin müsait bir zamanda fotosunu yollarım sizinkide güzel olmuş ama ışık çok fazla ve tek noktadan olduğu için sonradan yapılma olduğu anlaşılıyor

TC Barış Alkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı işi bende yaptım ledin üzerine mavi renk elektrik bandır sardım çok az bir kısmı açık kalacak şekilde çok tatlı oldu hem ışık dağıldı hemde aynı orjinal gibi hafif loş ve buğulu bir ışık oldu sizin istediğiniz tarzda aracın dijital gösterge ve multimedya ekranıda mavi renk tonları olduğu için oldukça hoş oldu sizede tavsiye ederim elektrik bandını ledin üzerine sarın çok hafif boşluk kalsın zaten el yordamıyla ayarlayabilirsiniz tam istediğiniz gibi olduğunda o şekilde sabitleyin müsait bir zamanda fotosunu yollarım sizinkide güzel olmuş ama ışık çok fazla ve tek noktadan olduğu için sonradan yapılma olduğu anlaşılıyor

aynen sorun tek noktada toplanması :) fotoğrafları merakla bekliyorum :)