Megane 4 1.3 tce 140 bg Zincirli triger değişimi

Renocumali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar dün Renault servisine uğrayıp 1.3 tce motor benzinli hakkında detaylı bilgi aldım. Bu motor mercedes ve nissan ile ortak geliştirilen yeni ve 1.5 dci kadar tutulacak bir motor olduğunu, manuel şanzımanım kusursuz olduğunu söylediler. Ayrıca motor zincirli ve 140000km de kontrol ve değişimi ise sadece ses yaparsa yaptıklarını ve ortalama zincir ömrünün 350000km olduğunu söylediler. Tabi mutlu oldum açıkcası. Bir önceki aracım clio 3 dü ve 4 yılda bir triger kayışı masrafı ve 2 yılda bir mazot filtresi masrafı cebimizi yoruyordu.Debrajdan gelen sesler hakkında ise endişelenecek birşey olmadığını debriyaj borusunu değiştirdiklerini ve sıkıntı olmadığını söylediler. Sizin aracınızda varsa halledelim dediler bende öyle bir ses olmadığını söyledim araç henüz 2000km de olursa gelirim dedim. :) her araçta ses olmadığını özellikle vurguladı. Castrol yağı yerine elf kullanırsak dediğimde ise bişey olmaz ama biz Castrol ile anlaştık dedi. Teşekkürler deyip ayrıldım. Megane 4 1.3 tce 140 bg design edition (icon far :)) aracımızı gerçekten çok sevdik. 240nm tork ile rampaların efendisi. Mühendislere teşekkürler. :)