Megane 4 almak isteyenler kesinlikle okusun!!!!!

voodoo_lorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı sıfır aldım. Bağaj kağagında 5 mm kayıklık var, bagaj kapağı üzerinde boya altı lekeler var. Pasta cila ile geçmedi. Bagaj kapağı altında 2 adet yaklaşık 3 cm uzunluğunda darbe sonucu boya kalkması var. sol arka kapının kasa tarafında ki kilidinin yaklası 10 cm üstünde 2 adet rötuş var. merkeze bildirdim. bagaj ayarı için sök tak yapacakmış. rötuş için lokal kazınıp boyanacakmış. bagaj kapağında ki boya kalkması için rötuş yapacakmış ama ton farkı belli olurmuş. sarı lekeleride sözde pasta cila ile geçirirmiş. İhtar çektim değiştirmek için. Ayıplı mal sattılar. Haftayada mahkemeye veriyorum. Bayide 2 adet megane 4 daha baktı ikisinde de bagaj kapağında kayıklık vardı ve birinde leke vardı. şikayetvar.com da aynı sorundan bir arkadaş daha yazmış. Kalitesiz hizmet, kesinlikle geriye dönsem asla renault almam. Sadece arabanın özelliklerinin iyi olması yetmiyor. 90 bin para verdiğin arabadan 3 günde soğutuyorlar. multimedya sisteminde de sorun var. Navigasyonda sesli komutlarda aynı kelimeleri tekrarlıyor. Telefonu usb ile bağladığında arada kilitleniyor. Arabayı kapatıp açmazsan düzelmiyor. Bu aracı alıyorsanız kesinlikle hizmetin kalitesiz olacağı ve müşteri memnuniyetinin geri planda olacağını bilerek alın. Ayrıca bakarken kesinlikle iyi bir kaporta ustası ile gidin. Mahkeme sürecini ve aşamalarını buradan aktaracağım. Megane 4 sorunu yaşayan arkadaşlar benimle iletişime geçebilir.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıfır araçta böyle durumların olması üzücü sonucta 90-100 bin tl gibi rakamlar veriliyor araçlara en kısa zamanda istediğiniz sonucu alırsınız umarım

voodoo_lorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar para veriyoruz, böyle durumlar yaşanması gerçekten üzücü bir o kadar da utanç verici (firma adına), Aracı teslim alırken bu hataları fark etmiş miydiniz. Teslim sürecinde mi itiraz ettiniz. Sizin anlattıklarınıza göre ayıplı bir mal durumunda, onu da değiştirmeleri gerekir, ne demek boya, pasta cila falan. Değer kaybı ne olacak. Bu firmalar tüketiciyi aptal zannediyorlar herhalde. Ben de aracımı nisan ayında teslim alırken kaporta boya kontrolü yaptırmak istiyorum demiştim, müş.tem. şaşırmıştı. Bagaj kapağı kayıklığı benim aracımda da var, bugün servise teslim ettim düzeltin diye bakalım ne olacak sonucu bekliyorum.

Flashock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kapı hizasızlıklarından ve malum bagaj çıkıntısından dolayı şu an tatil dolayısı ile İzmir'de olduğum için gittim Mais'e ne randevu ne bir şey sorunlarımı söyledim anında hepsini hallettiler. Hakeza şoför kapısındaki kilitinin de yenisi sipariş edildi yarın onu değiştirecekler bugün aradım ellerine geçmiş parça, ben aracımdan ve şu zamana kadar aldığım hizmetten memnunum siz şanssız bir durum yaşamışsınız umarım düzelir durum.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hep söylüyorum yeni çıkan bir modeli asla ilk senesinde almayacaksın çünkü hangi araç olursa olsun ilk seride bariz hatalar oluyor en iyisi faz 2 üretim yada mümkünse malyajlı model almak

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Büyük geçmiş olsun.Yaşananlar gerçekten üzücü.Hakkınızı sonuna kadar arayın.

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu yaşadığınız talihsizliğin, renonun sadece türkiyeye gelen araçlarında olduğunu zannediyorum. ülkemizde tüketici bilinci zayıf olduğu için ne versek gidiyor mantığı var. bu tür kusurlu araçları türkiyeye gönderirim, oradaki servislerde ufaktan düzeltirim, düşüncesi hakim. avrupada bukadar gevşek davranamazlar. tüketiciyi kandırmak mı? adamı serçe parmağından asarlar orada.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu yaşadığınız talihsizliğin, renonun sadece türkiyeye gelen araçlarında olduğunu zannediyorum. ülkemizde tüketici bilinci zayıf olduğu için ne versek gidiyor mantığı var. bu tür kusurlu araçları türkiyeye gönderirim, oradaki servislerde ufaktan düzeltirim, düşüncesi hakim. avrupada bukadar gevşek davranamazlar. tüketiciyi kandırmak mı? adamı serçe parmağından asarlar orada.

forumdaki basliklari okursanız anlarsi niz neden türkiyeye bu malları itekledikler i ni.

adam yazmis arabada su problem var, mudavinler cevabi patlatmis; yolda birakmadikca problem degil diye.

yolda birakmasin kafi diyecek olsam 90bin yerine 10 bine spring alırım.

ilk senesinde almican diyonuz da 2012 de çıkan clio 2016 olmus hala ayni ruzgar sesi ayni direksiyon kutusu problemi.

bir de talismani megani kalite kontrolde mercedes ekibi inceleyecek yaziyordu bazi arkadaşlar. simdi sesleri pek çıkmaz

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oltayı 4 lü atmış :)

Talismanın kalite kontrolünü mercedesten gelen ekip denetleyecek haberini bulabilirsin yurt dışı kaynaklı haber bambam11.ama sen mercedes hatasız üretir sanıyosan okumuyosun derim.

Sen böyle reno aleyhine haberlere balıklama atlarsan daha çok yanılırsın.Ne zaman başarılı araç çıksa , rakip olsa aynı haberler.Almanlar sosyal ağları çok iyi kullanıyor..

Golf 7 aracım var 2000km de dsg arızası verdi servis kullanıcı hatası dedi faturaları mevcut,aracı yıkarken su tampondaki boyayı kaldırdı boya attı servis kullanıcı hatası dedi.3000km de direksiyon kutusu dağıldı.Geçen günkü hafif yağmurda araç içine su aldı sağ yolcu bölümü su içinde kaldı.Yol sesi çok diye şikayet ettim bu seride lastikler böyle yapılacak birşey yok denildi isterseniz yeni lastik için ancak indirim verebiliriz dediler.5000km de ikinci kez dsg arızası verdi ilkini 3000tl ye indirimli yaptırmıştım kimse golf almasın :) bunların hepsini forumlarda okuduklarımdan derledim yani hepsi alıntılardan uydurma ,böyle bir golf yok ama şikayet varda bu tip sorunları golf için okursun.

Bende megane 4 sedan düşünüyorum.2015 jettaya binince renaultun kötü araba yapmadığını birkez daha gördüm.

Bambam11 birde clio 4 den bu kadar şikayet edip hala kullanan da birtek sen varsın galiba :)