Megane 4 Amortisör gıcırtısı...

zooteknist59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben servise söyledim bişeyyok dediler garantiden değiştirilmiyo mu megan 4 HB .resmen araç çukura girince aracı fırlatıyor.

zooteknist59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende daha önce golf 4 2001 model vardı hiç böyle bişey görmedim. Reno bizi enayimi sanıyor acaba bence bu kronik ve biliyorlar. 1000 km sonra kontrole gideceğim yine değiştirmezlerse reno ana merkezi arıyacağım

fuatkarabulut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende megane sedan 1.6 joy var 2016 kasım ayında satın aldım,benzer bir durum başıma geldi,araç çukur ve tümseklerden geçerken süspansiyondan gıcırtı geliyordu,Kütahya Baştaş Renault serviste video çekilip merkeze gönderildi akabinde araç serviste incelenip sorunun viraj demirind olduğu teşhisi kondu,merkezin onayı ile viraj demiri değişti servis yaklaşık 3500 lira fatura kesti ancak ben para ödemedim tabiki,aracımı alıp çıktım yaklaşık 10 dakikalık sürüş sonunda sesin giderilmediğini görüp servise geri bıraktım arabayı,iki gün sonra aradılar gidip aldım sürüşe çıktım ses falan yok iyi güzel,,ustaya sordum ne yaptığını:sadece amortisör takozlarını greslemiş,sorun çözüldü ancak fikrimce viraj demiri boşuna değişti,

Aktastr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar arkada 3 kişi olduğu zaman 100 km üzerinde bile duyulabilecek amortisör gıcırtısı duyulmaya başladım. Sadece sağ taraftan geliyor, hafif esneme olduğu zamanlarda geliyor. Ses rahatsız edici düzeyde nasıl bir yol izleyeyim, araç 6800 km'de, bulunduğum il servisi çok kötü, civar illerde Çorum var memleketim Kırşehir var, Kırşehir'e daha sık gidiyorum ama onlarda halihazırda 2 dosyam var onlar çözülmedi henüz.
Iyi aksamlar. Bende de megane 4 2017 joy var. Ayni gicirti sorununu yasadim. Servise gittim.ve serviste amortisorlrde sari takozlarin oldugunu ve bunlarin yaglanmasi gerektigini soylediler. Ve bu amortisorler sadece megane ve clioda kullaniliyormus. Sorun cozuldu bende

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayhan1154

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen hafta ön iki amortisir eskişehirde garantiden değişti aynı şikayet

eskael

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen hafta ön iki amortisir eskişehirde garantiden değişti aynı şikayet
Amörtisör değişince sorun çözüldümü