Megane 4 Buji Değişimi

sonsukua

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Selamlar,

2017 Model Megane 4 1.6 HB Joy aracımda uzun zamandır hem LPGde hem de benzinde tekleme sorunu var. Servis türlü bahanelerle arıza ile ilgilenmedi ve şimdi garantisi de bitti. İnternetten araştırmalarım sonucunda öğrendiğim bujiler değişirse sorun yüksek ihtimalle çözülecek. Daha önce bujileri değiştiren varsa işçilik dahil fiyat ne olur? Bujileri internetten satın almayı düşünüyorum gördüğüm kadarıyla ngk ve bosch marka var. Hangi marka ve model almalıyım, tavsiyeniz var mı?

Sorma nedenim, Erzincan'da yaşıyorum, burada işini iyi yapan usta maalesef yok. Üstelik fahiş fiyat isterler, arabayı yapacakları yere daha da bozarlar ve arıza da devam eder. Bu yüzden sizlerden fiyat bilgisi alabilirsem benim için çok faydalı olacak. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

yasin613

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyat konusunda bilgim yok ancak 20 binde değişmesini öneriyor LPG ustaları. Serviste 40 ya da 60 binde değişiyor herhalde.
Yanlış bilmiyorsam sadece ngk marka uyuyordu araca. Forumda bununla ilgili bir konuda candan mühendisliğin videosu vardı orada detaylı anlatıyordu.

NRS74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben geçen ay serviste değiştirdim Kocaeli Ernaz da 450 TL ödedim iridyum buji araç 2016 Megane 4 icon

ANE-LX2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sonsukua

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Nasipse yarın özel serviste bujileri değiştireceğim. Erzincan Renault Servisi buji değişim ile beraber manifolt contasının da değişmesi lazım falan diyerek 970 TL hesap çıkardı. Özel servis ise değişime 250 TL istedi. Bujiler 300 TL, değişim 250 TL, 550 TL'ye mal olacak.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Nasipse yarın özel serviste bujileri değiştireceğim. Erzincan Renault Servisi buji değişim ile beraber manifolt contasının da değişmesi lazım falan diyerek 970 TL hesap çıkardı. Özel servis ise değişime 250 TL istedi. Bujiler 300 TL, değişim 250 TL, 550 TL'ye mal olacak.

NGK iridyum buji ile değiştirmeniz en azından bir sonraki değişimin süresini baya uzatacaktır. Aracınız LPG li olduğu için ilgili bujilerin LPG uyumlu olmasına da dikkat edin. Genelde kutu üstünde tüm bilgileri yazıyor. 1.6 Megane 4 lerde izlediğim videolardan öğrendiğim manifold sökülmeden değişim olamadığı için işçilik biraz fazla tutuyor.

outofnick

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben geçen ay serviste değiştirdim Kocaeli Ernaz da 450 TL ödedim iridyum buji araç 2016 Megane 4 icon

ANE-LX2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de Megane 4 1.6 motor uyumlu İridyum buji bakıyorum ama 1.2 motor yazıyor, 1.6 için olanı bulamadım, link var mıdır?

outofnick

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi bana da manifold contası değişecek dediler, öyle olunca yetkili servise gitmekten vazgeçtim. Bujileri iridyum buji ile mi değiştirdiniz?
Bir de benim araç 60binde, daha önceden buji değişmedi. Bu sebeple subap erimesi oluyormuş, sizin araçta da olmuş mu öyle bir şey?