megane 4 coklu arıza ışığı

mehmet_can85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 model dizel otomatik 1.5 dci megane 4 sedan aracimda 15 gundur asagida yazdigim alarmlar genelde sabah araç sogukken yanıyor.

1-fren sistemini kontrol ettirin
2-ABS kontrol ettirin
3-ESC kontrol ettirin
4-start stop kontrol ettirin
5-yokusta kalkis kontrol ettirin

Arac isininca alarmlae siliniyordu Bir kerede servise goturdum alarmlari silip bisey yok deyip gonderdi. Sabah yine ayni ikazlari verince yine servise geldim bekliyorum bakalim. Gelismeleri ben yine yazarim buraya
Ama Daha once basina boyle bir ariza gelen varmi servisin soyeyecegine karsin benimde bir bilgim oluşsun

Tesekkurler

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 model dizel otomatik 1.5 dci megane 4 sedan aracimda 15 gundur asagida yazdigim alarmlar genelde sabah araç sogukken yanıyor.

1-fren sistemini kontrol ettirin
2-ABS kontrol ettirin
3-ESC kontrol ettirin
4-start stop kontrol ettirin
5-yokusta kalkis kontrol ettirin

Arac isininca alarmlae siliniyordu Bir kerede servise goturdum alarmlari silip bisey yok deyip gonderdi. Sabah yine ayni ikazlari verince yine servise geldim bekliyorum bakalim. Gelismeleri ben yine yazarim buraya
Ama Daha once basina boyle bir ariza gelen varmi servisin soyeyecegine karsin benimde bir bilgim oluşsun

Tesekkurler

Akünüzü kontrol ettirin. Akü arızaları, değer düşümü bu arızaları veriyor genellikle.

Serviste büyük ihtimal akü diyecek ve değiştirelim diyecek. Servsite akü 1.800 Tl civarı. Aracınız S/S ise Bosch aynı özellikler de olanı dışarıda 800 TL civarı. Bilginiz olsun.

mehmet_can85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akünüzü kontrol ettirin. Akü arızaları, değer düşümü bu arızaları veriyor genellikle.

Serviste büyük ihtimal akü diyecek ve değiştirelim diyecek. Servsite akü 1.800 Tl civarı. Aracınız S/S ise Bosch aynı özellikler de olanı dışarıda 800 TL civarı. Bilginiz olsun.

Cevabiniz icin tesekkurler yazmayi unutmuşum aküyü yeni degistirdim start stop özellikli olan starter akü varta marka 830tl ye degişmistim. Sevisin soyledigine gore l Akü degerleri normalmiş

Tahmin ettigim gbi yine bisey bulamadilar adam eger tekrar yaparsa ABS ye bakacaz dedi. Aracimi cok seviyorum ama bu sorun bıktırdı resmen.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabiniz icin tesekkurler yazmayi unutmuşum aküyü yeni degistirdim start stop özellikli olan starter akü varta marka 830tl ye degişmistim. Sevisin soyledigine gore l Akü degerleri normalmiş

Tahmin ettigim gbi yine bisey bulamadilar adam eger tekrar yaparsa ABS ye bakacaz dedi. Aracimi cok seviyorum ama bu sorun bıktırdı resmen.

Akü olmadığına sevinemedim maalesef. Çünkü sorunun nerde olduğu belli olmadı.

Şu sorulara da cevap verebilir misiniz.

Aracınıza gizli özellikler için müdahale ettiniz mi?
Sabah ilk araca bindiğinizde akü şarjı ile ilgili bir uyarı veriyor mu? (Neden soruyorum, bu uyarıdan sonra araç çalışınca şarj dinamosu (alternatör) aküyü şarj ederek normal seviyelere getiriyor ve aküde sorun olmadığı gözlemleniyor.)

Resimdeki gibi.
CurKkW.jpg
[/URL][/IMG]

mehmet_can85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gizli ozelliklerle alakali hic bir bilgim yok dolayisiyla actirmadim aciksada nasik anlasiliyor soylerseniz bakarim

Sabah ilk calistirinca hic bir alarm almiyorum bunu baska ustada sormustu bekleme yapiyirmu starta basinca diye hayir hic beklemiyor direk calisiyor arac hareket edinceye kadar hic ariza isigi yanmiyor 50 mt gittikten sonra yaniyor bu arizalar.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gizli ozelliklerle alakali hic bir bilgim yok dolayisiyla actirmadim aciksada nasik anlasiliyor soylerseniz bakarim

Sabah ilk calistirinca hic bir alarm almiyorum bunu baska ustada sormustu bekleme yapiyirmu starta basinca diye hayir hic beklemiyor direk calisiyor arac hareket edinceye kadar hic ariza isigi yanmiyor 50 mt gittikten sonra yaniyor bu arizalar.

Anladım, Gizli özellikleri açanlar bazen yanlış parametlerle oynuyorlar benim gibi, sonra olmadık arızalarla kaşılaşıyorlar. Hiç uğraşmadıysanız bulaşmayın zaten.

Aracın yürürken hata vermesi yürüyen elemanlarla ilgili bir sorun görünüyor. Servisin ABS kısmına bakması gerekecek galiba.

Çok geçmiş olsun, ama kafaya da takmayın. Sonuçta kul yapımı bozulabiliyor. Düzelince ki umarım hemen düzelir tekrar çok seveceksiniz aracınızı.

mehmet_can85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım, Gizli özellikleri açanlar bazen yanlış parametlerle oynuyorlar benim gibi, sonra olmadık arızalarla kaşılaşıyorlar. Hiç uğraşmadıysanız bulaşmayın zaten.

Aracın yürürken hata vermesi yürüyen elemanlarla ilgili bir sorun görünüyor. Servisin ABS kısmına bakması gerekecek galiba.

Çok geçmiş olsun, ama kafaya da takmayın. Sonuçta kul yapımı bozulabiliyor. Düzelince ki umarım hemen düzelir tekrar çok seveceksiniz aracınızı.

Gizli ayarlar dediniz bi merak olustu simdi bende ama neyse kendimi frenliyorum :))

Bakalim gorecez insallah ariza devam etmez olurda devam ederse sonuclari yazarim buraya baska birininde basina gelirse en azindan bilgisi olur tesekkurler tekrardan.

ahmet_aslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Sorununuzu çözdünüz mü acaba ? Aynı arızalar bende de çıkmaya başladı. Servis aciz kaldı. Bir türlü çözemedi. Akü sıfır alındı. Cevaplarsanız sevinirim

Yokkkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar aynisi 2020 1.3 joy manuel aracimda oldu. Servise goturdum. ABS beyin soketinin yerinden ciktigi soylendi. Araci bilgisayara baglamislar baska bir sorun gorulmemis. Problem tekrarlarsa getirin beyin fabrikaya incelemeye gidecek dediler. Ama yaklasik 2 haftadir herhangi bir sorun olmadi aracta

Puerto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var. 2016 megane 4 hb. Aylardır sinir ediyor, bir oluyor bir olmuyor. İşin sıkıntılı yanı ikaz ışıkları yandıgında gercekten o sistemler çalışmıyor! Çözüm bulanlar lütfen paylaşsın.