Megane 4 edc DCI araçta baskı Balata değişen varmı ?

Ferhatbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2017 model 68 bin km dizel otomatik .. araba sabahları araç soğukken ilk kalkışta tekleme yapar gibi kalkıyor … daha km düşük baskı Balat’a bu km de değişir mi bilgi verirseniz sevinirim

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2017 model 68 bin km dizel otomatik .. araba sabahları araç soğukken ilk kalkışta tekleme yapar gibi kalkıyor … daha km düşük baskı Balat’a bu km de değişir mi bilgi verirseniz sevinirim

Farklı bir sorun da olabilir, kontrol gerekli... Şu durumda baskı balata için birşey söylemek güç kullanıma şartlara göre o km de de bitebilir ki örneklerini gördük...

Ferhatbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adam gibi bi usta bulmak zor özel servisler yeterli bilgiye sahip değil yetkili servis bayılmayı ölmek sanıyor … değişik bi durum sadece uzun süre sürmediğim zaman ilk çalıştırmada gaza dokunmadan kalkış yaparken yapıyor iki dk sürünce dur kalk hiç sıkıntı olmuyor … arabadan anlamam ama elektriksel bi durum var bence çünkü sabah soğukken çalıştırıyorum gaza dokunmadan freni salıyorum hafif silkeliyor daha sonra durup aracın farlarını yakıyorum o zaman araç daha fazla elektrik güç sarf ettiği için bu sefer kalkış yaparken daha çok silkeliyor …bi benim başıma geldi sanırım grupta cevap veren yok bu konuya

matci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle katılıyorum dışarıda usta gibi usta bulmak çok çok zor. Yetkili servislerde olmayacak parçaları değiştirerek yüksek fiyatlar çıkarabiliyor. Daha önce karşılaşmadım ama yazılımsal ya da akü kaynaklı bile olabilir. Baskı balata son seçenek.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
ben olsam ilk EDC adaptasyonu yaptırırım. Benzer sorunlarda bu adaptasyonu yaptırınca düzeldiğini azaldığını gördüm.
Yetkili servis dışında yapılır mı bilmiyorum.
Ben yetkili serviste senelik bakımlarda rica ediyordum. 2017 Megane 1.2 TCE Icon EDC kullanıcısıydım 3 sene.