Megane 4 edc ilk kalkışta ani hızlanma sorunu

Turkuaz07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2019 model megane 4 edc blue dci 110 binde. Araç soğukken daha belirgin olmak üzere ilk kalkışlarda aniden hızlanıyor, geri viteste de birden geriye fırlıyor. Geç mi kavrıyor anlamadım. Aküsü orjinal ama zayıf olduğundan dediler çok araştırdım (bazı sitelerde de benzer şikayetler vardı akü değişince düzeldi yazanlar çoktu) star stop bazen devreye girmiyordu.Dün akü değişimi yaptım Varta EFB 70 amper takıldı. Serviste şanzıman yağını da değiştirdim ama düzelme göremedim. Rampalarda geri yanaşırken birden geri gitmesi çok büyük sorun arkadaki araca çarptıracak. Fikirlerinizi ve yaşadığınız tecrübeleri paylaşmanızı rica ediyorum.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Merhaba, bildiğim kadarıyla EDC şanzımanın da ayrı bir aküsü var, onu kontrol ettirdiniz mi ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Clio 5 1.3 TCe 130 EDC Icon aracımda EDC şanzıman için sağ koltuğun altında bir akü daha olduğunu satın aldığım Renault Bayisinin Cotech i söylemişti...

Turkuaz07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2009 model megane 4 edc blue dci 110 binde. Araç soğukken daha belirgin olmak üzere ilk kalkışlarda aynı hızlanıyor, geri hızlarda aniden geriye doğru fırlıyor. Geç mi kavrıyorum anlamadım. Aküsü orijinal ama zayıf olduğundan dediler çok araştırdım (bazı sitelerde de benzer şikayetler vardı akü değişiminden dolayı düzeldi yazanlar çoktu) yıldız stop bazen devreye girilmiyordu.Dün akü değişimi yaptım Varta EFB 70 amper takıldı. Servis programı yağını da değiştirdim ama değişme göremedim. Rampalarda geri yanaşırken aniden geri gitmesi çok büyük sorun arkadaki araca çarpacak. Fikirlerinizi ve yaşadıklarınızı tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
2019 model