Megane 4 edc şanzıman vites halatı titreme sesi

ali1984

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 2017 model Megane 4 touch sedan model aracımın vites halatı, saşe saçına değdiği için aracın içinde gürültülü bir şekilde titreme sesi duyuluyor özellikle vites drive konumunda iken,kalkışlarda ve dururken ses şiddetleniyor.3 defa yetkili servise gidip sadece vites halatını izole ettirebildim fakat sorun herdefasında 2 veya 3 hafta sonra tekrarlıyor.Çözüm için ne yapabilirim.Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.iyi günler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhabalar 2017 model Megane 4 touch sedan model aracımın vites halatı, saşe saçına değdiği için aracın içinde gürültülü bir şekilde titreme sesi duyuluyor özellikle vites drive konumunda iken,kalkışlarda ve dururken ses şiddetleniyor.3 defa yetkili servise gidip sadece vites halatını izole ettirebildim fakat sorun herdefasında 2 veya 3 hafta sonra tekrarlıyor.Çözüm için ne yapabilirim.Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.iyi günler.

Merhaba.Vites halatı nerede şasiye değiyor?Yerini siz de tespit edebildiniz mi?

ali1984

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Vites halatı nerede şasiye değiyor?Yerini siz de tespit edebildiniz mi?
Bugün aracımı tekrar yetkili servise götürdüm.Servis yetkilisi iki vites halatının birbirine değdiğini sesin bundan kaynaklandığını belirtip,silikon bir parça ile halat tekrar izole edildi.Şu anda sorun giderildi ses kesildi umarım birdaha tekrar etmez.

Eren3434

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benzer durum bendede var. Siz hangi serviste işlem yaptırdınız ?

ali1984

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, Bayrampaşada yetkili servis olan Renault Acar da işlemi yaptırdım gayet memnunum yaklaşık 4 aydır çok şükür ses yok.

Eren3434

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşlem ücreti ne kadar ? Yada iyi niyet garantisine mi dahil ettiler ?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu wes inceden bende de var gibi. Siz dedikten sonra farkettim. İlk viteste yavaş giderken ve dururken oluyor sanırım. 2. Vites ile kesiliyor ses.. Enteresan.

Sent from my RMX2061 using Tapatalk