Megane 4 Eller Serbest Hakkında

ridvanb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
2016 model Megane 4 Icon 1.5 dci aracım var. Eller serbest modu 3-4 haftadır farklı çalışıyor.
Aracın yanından uzaklaşınca kapılar otomatik kilitleniyor. 15-20 dakika içerisinde geri gelirsem kapılar otomatik açılıyor.
Fakat daha uzun süre geçerse mesela 1 saat aracın kapıları otomatik açılmıyor ve karttan kendim açmak zorunda kalıyorum.
Sistemde bir sorun olmadığını düşünüyorum. Sorun olsaydı yakın zamanda gelince de açmazdı.
Araçta bununla ilgili bir ayar mı var acaba ? Bu konu hakkında bildi sahibi olan var mı ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
2016 model Megane 4 Icon 1.5 dci aracım var. Eller serbest modu 3-4 haftadır farklı çalışıyor.
Aracın yanından uzaklaşınca kapılar otomatik kilitleniyor. 15-20 dakika içerisinde geri gelirsem kapılar otomatik açılıyor.
Fakat daha uzun süre geçerse mesela 1 saat aracın kapıları otomatik açılmıyor ve karttan kendim açmak zorunda kalıyorum.
Sistemde bir sorun olmadığını düşünüyorum. Sorun olsaydı yakın zamanda gelince de açmazdı.
Araçta bununla ilgili bir ayar mı var acaba ? Bu konu hakkında bildi sahibi olan var mı ?

Bildigim kadar ile kartlı renault modellerinde herhangi bir dugme ya da tusa dokunmadan kilitleme yapıyor fakat acmak için kapidaki butona veya karttaki tusa basmak gerekiyor. Yeni nesil megane ve talisman ile sistem degistiyse bilemiyorum tabi farklı ozellikler gelmiş olabilir. Bir ihtimal de araç ici ekrandan ayarlar kisminda kilit ile ilgili bolum olabilir menuyu ezbere bilmiyorum.

Hızlı yanıt alabilmek için “alıntı” yaparak cevaplayınız.
İmessage : tanseler@me.com

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

merhaba,
pili zayıflamış olabilir, yedek kart ile de bir deneyin yada pili değiştirin.

ridvanb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildigim kadar ile kartlı renault modellerinde herhangi bir dugme ya da tusa dokunmadan kilitleme yapıyor fakat acmak için kapidaki butona veya karttaki tusa basmak gerekiyor. Yeni nesil megane ve talisman ile sistem degistiyse bilemiyorum tabi farklı ozellikler gelmiş olabilir. Bir ihtimal de araç ici ekrandan ayarlar kisminda kilit ile ilgili bolum olabilir menuyu ezbere bilmiyorum.

Hızlı yanıt alabilmek için “alıntı” yaparak cevaplayınız.
İmessage : tanseler@me.com

Megane 4 lerde herhangi bir düğme yok. Araca yaklaşınca farları yakıyor ve aynları açıyor. Elinizi herhangi bir kapı kolunu açmak için tutunca da kapıları açıyor.
Ekranda ayarlarda sadece aktif/pasif seçeneği var.

ridvanb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
pili zayıflamış olabilir, yedek kart ile de bir deneyin yada pili değiştirin.

Yedek anahtarla da denedim, sonra pil zayıflamıştır diye onu da değiştirdim durum aynı.
Yani ilk 15-20 dakikada açıp da 1 saat sonra açmaması çok enteresan. Sensörler veya anahtarda bir sorun olsa hiç açmaz diye düşünüyorum.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açılmadığı durumda diğer kapılardan açmayı denediniz mi? Arka kapıyı açmayı deneyin birde.

ridvanb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm kapılardan denedim ama çalışmıyor maalesef

BlueScreen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılımsal bir sorun olabilir.Bence servise gidip durumu anlatmakta fayda var gibi görünüyor.