Megane 4 Fitil sorunu

tamaydogar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımın arka cam fitilleri cam fazla kalktığından dolayı yamuk duruyor hatta 1 tanesi yırtık.
2016 model ben 2. sahibiyim benden önce olmuş görerek bilerek aldım.
Renault'a başvurdum 4-5 yıllık aracın cam fitilleri bu şekilde olmaması lazım diye.
Kayışlı bakımı bizden yaptırın 3.450 TL
fitiller toplam 3550 TL tutuyor, bunun 2000 +kdv sini biz karşılayalım dediler. Kabul etmedim çok büyük bir sorun çıkarmıyor bana.
Dışarıda orjinal parçaları kendim alıp özel serviste yaptırdığımda 2150 TL kayışlı bakımı. 1200 TL de cam fitilleri tutuyor.
Neyse sadede geleyim.
Sokakta yolda gördüğüm megane 4 lerin %90'nında arka cam fitilleri yamuk veya yırtık kimsede dikkat etmiyor buna.
Renault'da bunu kronik bir sorun olarak görmüyor.
Sikayetvar.com a baktım bir çok kişi bu sorundan müzdarip. 3 kere genel merkezle konuştum, fransa ya yazdım, ama Türkiye genel merkezi dönüyor oraya da yazdığımda. Baya bir dik döktüm 98 model toyota carina var arkadaşta cam fitilleri ok gibi duruyor, megane 2 lerde bile böyle bir sorun yok ama bir çok kişide garanti bitmeden bu sorun baş göstermiş, değiştiren olmuş yine tekrarlamış sorun dedim. Bize çok şikayet gelmiyor, sosyal medyada 3-5 kişinin söylemesi ile bu kronik bir sorun haline gelmiyor dediler bende şarteller attı.
ben bu konuda bir web sayfası kurmayı düşünüyorum, google de megane 4 kronik sorunlar, cam fitili sorunu gibi şeyler yazıldığında bir süre sonra ilk sırada çıkarım ve kişiler sayfaya girdiğinde aracının resimlerini yükleyebilecek, maksat renault'a bunun kronik bir sorun olduğunu ıspatlamak. Sonuca ulaşsın ulaşmasın ben çaba göstereceğim.
Forumda da bu konuda pek konu göremedim siz rahatsız değil misiniz bu sorundan ?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
site açmanız güzel olur. sorun dolu bi araba çünkü. sağı solu dökük çıkıyor fabrikadan.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resim ekleyebilirmisiniz benim aracımda bu tip bir durum yok sanırım HB veya Sedan arasında fark var mı diye merak ediyorum yada belirli bir fabrikadan çıkan araçlarda da olabilir. Bu sebeple hedefi belirlemek adına soruyorum bunu.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımın arka cam fitilleri cam fazla kalktığından dolayı yamuk duruyor hatta 1 tanesi yırtık.
2016 model ben 2. sahibiyim benden önce olmuş görerek bilerek aldım.
Renault'a başvurdum 4-5 yıllık aracın cam fitilleri bu şekilde olmaması lazım diye.
Kayışlı bakımı bizden yaptırın 3.450 TL
fitiller toplam 3550 TL tutuyor, bunun 2000 +kdv sini biz karşılayalım dediler. Kabul etmedim çok büyük bir sorun çıkarmıyor bana.
Dışarıda orjinal parçaları kendim alıp özel serviste yaptırdığımda 2150 TL kayışlı bakımı. 1200 TL de cam fitilleri tutuyor.
Neyse sadede geleyim.
Sokakta yolda gördüğüm megane 4 lerin %90'nında arka cam fitilleri yamuk veya yırtık kimsede dikkat etmiyor buna.
Renault'da bunu kronik bir sorun olarak görmüyor.
Sikayetvar.com a baktım bir çok kişi bu sorundan müzdarip. 3 kere genel merkezle konuştum, fransa ya yazdım, ama Türkiye genel merkezi dönüyor oraya da yazdığımda. Baya bir dik döktüm 98 model toyota carina var arkadaşta cam fitilleri ok gibi duruyor, megane 2 lerde bile böyle bir sorun yok ama bir çok kişide garanti bitmeden bu sorun baş göstermiş, değiştiren olmuş yine tekrarlamış sorun dedim. Bize çok şikayet gelmiyor, sosyal medyada 3-5 kişinin söylemesi ile bu kronik bir sorun haline gelmiyor dediler bende şarteller attı.
ben bu konuda bir web sayfası kurmayı düşünüyorum, google de megane 4 kronik sorunlar, cam fitili sorunu gibi şeyler yazıldığında bir süre sonra ilk sırada çıkarım ve kişiler sayfaya girdiğinde aracının resimlerini yükleyebilecek, maksat renault'a bunun kronik bir sorun olduğunu ıspatlamak. Sonuca ulaşsın ulaşmasın ben çaba göstereceğim.
Forumda da bu konuda pek konu göremedim siz rahatsız değil misiniz bu sorundan ?

Resimleri çekip atabilir misiniz buraya

tamaydogar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar resimler bunlar,
sokakta bakıyorum istisnasız 10 araçtan 8 tanesinde böyle sorun görüyorum trafik ışıklarında bile gözüme çarpıyor.
Muhtemelen binen kişiler bunu bir sorun olarak görmüyor, yada uğraşmak istemiyor.
sikayetvar.com şikayetim
Renault Megane 4 2016 Arka Kapı Cam Fitilleri Yıpranma - Şikayetvar (sikayetvar.com)
bir kaç güne sayfayı açacağım
megane4camfitilsorunu şeklinde. blog olarak ta açabilirim wordpress önemli olan google de ilk sırada çıkması.
bu fitiller hareketli parçalar değil, bakım gerektirmiyor 2-3 yılda bu duruma gelecekse almayalım bir ton para verip bu aracı

t-megane-4-2016-arka-kapi-cam-fitilleri-yipranma-1.jpg

t-megane-4-2016-arka-kapi-cam-fitilleri-yipranma-2.jpg

Son düzenleme:

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazen kendi kendime acaba ben mi çok sorunlu olduğunu düşünüp kuruntu yapıyorum diyorum ama gercekten forumu okudukça benden kaynaklı değil gerçekten sorunlu olduğunu görüyorum ama enteresan bir şekilde bi problem benim aracımda yok acaba sedan veya hb araçlarda fark olabilir mi ? Benim aracım hb yolda denk gelen hb lere baktım hiç birinde böyle bir problem göremedim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazen kendi kendime acaba ben mi çok sorunlu olduğunu düşünüp kuruntu yapıyorum diyorum ama gercekten forumu okudukça benden kaynaklı değil gerçekten sorunlu olduğunu görüyorum ama enteresan bir şekilde bi problem benim aracımda yok acaba sedan veya hb araçlarda fark olabilir mi ? Benim aracım hb yolda denk gelen hb lere baktım hiç birinde böyle bir problem göremedim.

Benim aracimda hb fitil kısmında bende de aorun yok fakat kapılardaki piano black kisimlar ustlerden çok hafif ayrilmaya başlamış.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada sedanlarda bahsi geçen arizalarin (bagajdan su alma, arka amortisor, fitil vb.) hiç birini gozlemlemedim. Üretim ile alakalı bir durum var muhtemelen ve iyiki hb almışım dedirtiyor insana bu sorunları okudukca.

tamaydogar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada sedanlarda bahsi geçen arizalarin (bagajdan su alma, arka amortisor, fitil vb.) hiç birini gozlemlemedim. Üretim ile alakalı bir durum var muhtemelen ve iyiki hb almışım dedirtiyor insana bu sorunları okudukca.

hocam sedan hb farketmiyor gördüğüm bir çok hb de de aynı sorun var.