Megane 4 Fren Hidroliği Lt ?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar.

3. Senesi dolacağı için fren hidroliği komple değişimi yaptırmam gerekiyor.

Megane 4 dci araçlarda fren hidroliği kaç litre gerekiyor bilen var mı?

Birde servisten aldığım dosyada aşağıdaki yağ öneriliyor. Farklı önerisi olan var mıdır?

112ce6c8-FRHDRL.PNG

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de 1 ay sonra bakımda değiştireceğim. Bakmıştım.

Motul'un sisteminde 0,7 lt görünüyor Dot 5.1 önermişler. Ben bunu alacağım.
Bir forumda kullanıcı 1 lt yağ aldım demiş. Bence 0,7dir.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de 1 ay sonra bakımda değiştireceğim. Bakmıştım.

Motul'un sisteminde 0,7 lt görünüyor Dot 5.1 önermişler. Ben bunu alacağım.
Bir forumda kullanıcı 1 lt yağ aldım demiş. Bence 0,7dir.
Renault ana merkezin bana gönderdiği belgede dot 4+ tavise yazıyor. İnternette orjinal yağı buldum ama 500ml ve ranault marka. Ben yine ml konusunu ana merkeze sorayım. Tahminim 1lt olabilir yoksa Renault neden 500ml yapsın bir paketi diye düşünüyorum.

n11.com'dan Renault Dot 4 Fren Hidroliği Fren Yağı 500ML seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
https://urun.n11.com/fren-hidrolik-yagi/renault-dot-4-fren-hidroligi-fren-yagi-500ml-P195601480

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman biraz daha net bilgi vereyim bu sektörde çalıştığım için de. İlgili bir kişiden de bilgi aldım.

Dot 5.1 ve Dot 4 aynı özellikte yağlar. Birbiriyle karıştırılabilir ikisi de birbiriyle uyumlu. 5.1 olan daha yüksek çalışma aralığı var. O yüzden ben 5.1 koyacağım.
Dot 5'e dikkat farklı özellikte olduğundan karıştırılmaması lazım.

Gramaj olarak da yağ firmaları üretici Renault bir firmayla anlaşıyor, bölgesel ve dönemsel bu değişiyor. Ya kendisi ambalaj yaptırır ya da bir yerine Renault tavsiye eder yazar. Bu ama en iyi yağ olduğunu göstermez. Ambalajı da çok değiştirtme şansları yok. Mesela Motor 4,6 lt motor yağı alır ama 5 lt ambalaj alırız. Fren yağında da böyledir.

Ben bir daha internette baktım. Bir yerde 0,5 ve 1 lt kapasite demiş. Bakalım siz veya ben önce değiştirirken bakarız. Bence 0,7lt çıkacak ama...

Renault ana merkezin bana gönderdiği belgede dot 4+ tavise yazıyor. İnternette orjinal yağı buldum ama 500ml ve ranault marka. Ben yine ml konusunu ana merkeze sorayım. Tahminim 1lt olabilir yoksa Renault neden 500ml yapsın bir paketi diye düşünüyorum.

n11.com'dan Renault Dot 4 Fren Hidroliği Fren Yağı 500ML seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
https://urun.n11.com/fren-hidrolik-yagi/renault-dot-4-fren-hidroligi-fren-yagi-500ml-P195601480

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman biraz daha net bilgi vereyim bu sektörde çalıştığım için de. İlgili bir kişiden de bilgi aldım.

Dot 5.1 ve Dot 4 aynı özellikte yağlar. Birbiriyle karıştırılabilir ikisi de birbiriyle uyumlu. 5.1 olan daha yüksek çalışma aralığı var. O yüzden ben 5.1 koyacağım.
Dot 5'e dikkat farklı özellikte olduğundan karıştırılmaması lazım.

Gramaj olarak da yağ firmaları üretici Renault bir firmayla anlaşıyor, bölgesel ve dönemsel bu değişiyor. Ya kendisi ambalaj yaptırır ya da bir yerine Renault tavsiye eder yazar. Bu ama en iyi yağ olduğunu göstermez. Ambalajı da çok değiştirtme şansları yok. Mesela Motor 4,6 lt motor yağı alır ama 5 lt ambalaj alırız. Fren yağında da böyledir.

Ben bir daha internette baktım. Bir yerde 0,5 ve 1 lt kapasite demiş. Bakalım siz veya ben önce değiştirirken bakarız. Bence 0,7lt çıkacak ama...

Ben sordum Renault'a bakalım ne çıkacak kullanım miktarı.
En iyi yağ tabiki değil. Zaten motor yağı olarak ta servislerin aksine luqui moly kullanıyorum. Ama 4+ İSO class 6 başka yağ göremedim ondan yöneldim orjinale.
Merkezden gelen bilgi dot 5.1 ok derse onuda luqui moly alır geçerim.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sordum Renault'a bakalım ne çıkacak kullanım miktarı.
En iyi yağ tabiki değil. Zaten motor yağı olarak ta servislerin aksine luqui moly kullanıyorum. Ama 4+ İSO class 6 başka yağ göremedim ondan yöneldim orjinale.
Merkezden gelen bilgi dot 5.1 ok derse onuda luqui moly alır geçerim.

Güzel Seçimler.

Ben de
Motul X-cess 8100 5W40 (1.2 TCE)
Motul DOT 5.1

kullanacağım

must82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar.

3. Senesi dolacağı için fren hidroliği komple değişimi yaptırmam gerekiyor.

Megane 4 dci araçlarda fren hidroliği kaç litre gerekiyor bilen var mı?

Birde servisten aldığım dosyada aşağıdaki yağ öneriliyor. Farklı önerisi olan var mıdır?

112ce6c8-FRHDRL.PNG

http://arababara.com/fren-sivi/renault/megane.html

Buradaki linke bakabilirsiniz.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben serviste değişim yaptırdım dot 4 fren hidroliği 500 ml

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben serviste değişim yaptırdım dot 4 fren hidroliği 500 ml

Teşekkürler. O zaman bende direkt 500ml alıp geçeyim ya. zaten 25-30TL birşey.