Megane 4 hk

soner megane4hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim yeni aldığım Megane HB tede 18" lastik var. Hiçbir sıkıntım olmadı .Bence aracı daha spor ve oturaklı gösteriyor. çok azda olsa yakıtta etki ediyor belki ama bence 18 " daha iyi ve yakışıklı.....

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her markada olduğu gibi Renault'ta da 0 km olsa dahi problemler olabiliyor. Bu sonuçta şans ve/veya şanssızlık işi. Sonuçta araba alırken bir avuç civata alıyorsun. Başa gelen talihsizliklerden dolayı markaya çamur atmaya gerek yok tabiki de. Etik çalışan bir bayi ile iletişime geçip sorunlara çare aramak en güzeli. Daha önce kullandığım araçlarda bende sıkıntılar yaşadım, bir önceki Audi'm de elektronik el freni sıkıntım ve şanzuman sıkıntım vardı halloldu, değiştirme zamanı gelince gidip Audi aldım tekrar, şu an yeni Audi'me keyifle biniyorum Allah'a şükür. Bir önceki Fluence'm da radyo-teyp problemi yaşadım, trim sesleri problemi yaşadım, yaklaşık 3 ay önce gittim tekrar Renault aldım, şu an 2. Aracım Talisman 1.6 İcon EDC. Megane a gelince güzel ve tatminkar bir araba, kullandığımda beklentilerin üzerinde olduğunu hissettirdi bana, açıkçası Renault Alman kalitesinde üretmiş arabayı. Bu konuda dikkatli olunması gereken tek şey var, aracı alacağınız bayiyi iyi seçmek lazım, satış sonrası hizmeti iyi alabilmek için...
:bravo

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim yeni aldığım Megane HB tede 18" lastik var. Hiçbir sıkıntım olmadı .Bence aracı daha spor ve oturaklı gösteriyor. çok azda olsa yakıtta etki ediyor belki ama bence 18 " daha iyi ve yakışıklı.....
Bencede sizin hoşunuza gidiyorsa ondan daha güzeli yoktur.Önce kendi memnuniyetiniz.Yakıtta artsın ne kadar artabilir ki , isterse %5 artsın.Siz keyfine vardıktan ve park ettikten sonra arkanıza dönüp aracınıza şöyle:buyuksun bakıyorsanız ince hesaplara girmeye hiç gerek yok. :)

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanım şehir içinde olacaksa, taşra yollarına pek girilmeyecekse, 18 jant öneririm. Şahsen ben alacak olsam 18 jant alırdım, kesinlikle araca çok farklı bir hava katmakta...

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla kimse yanlış anlamasın ama asla 18 almazdım hemde koşullar,şehir vs ne olursa olsun.

clio 4 aracım 2 hafta önce arıza yaptı yerine 17 jantlı (205/50/17 contiler var) megane 4 verdiler , aracı çok ama çok beğendim ve gittim dizeline bakmaya şahsi araç olarak eşime almak için (bana ikame verilen 1.2 tce) , neyse bayii'de 1.5dci olan araç extra ful 18 jantlıydı.

gerek çukurlarda takur tukur ses yaptırması,gerek konforu ciddi anlamda törpülemesi,gerek yol kabin sesi artması bence hissedilir derecedeydi ve bence çok doğru bir seçim değildi.

bence 17 jant bile muhtemelen 16dan çok daha serttir ve açıkcası 17 ztn yeteri kadar gösterişli , 18 alarak sadece konfor bozulmayacak birde bilye,süspansiyon,tabla,rot balans,jant eğilmesi çatlaması riski kat ve kat artacaktır,özet ben olsam kesinlikle uzak dururdum

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arkadaşı çok takmamak lazım.Ocak başı üye olmuş ve aynı gün içinde yazdığı 6 msjı da bu yönde.Takipteyim seni english03.Sen nereye ben oraya bundan sonra.

Ben de takipteyim. hehe

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takip edin de, ah şu genel merkezle ve servisle yaşadıklarımı bir belgeleyebilsem. keşke sorunu çözseler, ben de severek almıştım. bu hafta çağırdılar bakalım servise. sonucu bildiririm.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takip edin de, ah şu genel merkezle ve servisle yaşadıklarımı bir belgeleyebilsem. keşke sorunu çözseler, ben de severek almıştım. bu hafta çağırdılar bakalım servise. sonucu bildiririm.

Yahu hocam şaka bir yana,koskoca forumda senden başka üst üste bu kadar kötü yorum yazan biri yok.Bu tıkırtılar falan radyonda çalan mezdeke falan olmasın? :D

z_atropin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım da 18" jant özellikle bilerek tercih ettim pişmanlığım yok çok sıkıntı yaşamadım 3 ay boyunca Arnavut taşlı doseme yollarda kullanıyorum...Sadece keşke aynı modelin 17" jant tipi olsaydı hem görünüş hemde konfor müthiş olurdu...