Megane 4 için önerilere ihtiyacım var

nightwalkerr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2020 model 1.3 Tce Joy paket ile aranıza katıldım. Sizlerinde yardımıyla arabayı yavaş yavaş doldurmayı düşünüyorum. Parça parça bilgileri burada tek çatı altında paylaşmayıda düşünüyorum.

Öncelikle sorular sormayı ve sonra neler yapmayı düşünüyorum onları anlatmak istiyorum. Amacım zartturu zuttuuru modifiye değil. Elimden geldiğince orjinalliği bozmamak amacımdır. bulunduğum bölge itibari ile (küçük bir ilçe) arabanın elektrik işlerinden anlayan usta yok, o yüzden yardımlarınızı bekliyorum

sorularıma yardımcı olursanız sevinirim.

1) direksiyona deri kılıf alacağım fakat direksiyonu sökmek istemiyorum. düz bir kılıf alsam, ortadaki kolların büyük olması sebebiyle çok mu kötü olur?

2) philips xtreme vision %150 ışık veren halojen ampüller, photon mono ledler, 360 derecelik csp çipli ledler var. önemli olan önümü net görebilmek. Ama çok para da vermek istemiyorum açıkçası.

Bir kaç yazı okudum normal ledlerin 3 ay sonra eskisi kadar ışık vermediği yazıyor. bir de 360 derece olmayanlarda tam ışık alınmadığı söyleniyor. Halojenler çok ısındığı için mercekleri karartıyor diyorlar. 360 derece ve csp çipli ledler de pahalı. En mantıklı seçim hangisidir sizce? kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

3) Kapı içlerinde 13cm lik hoparlörler var deniyor. RNS değeri 30 watt olan 2 hoparlör alsam ve taksam ses biraz daha iyileşir mi? teybin çıkışı 20 watt sanırım sorun olur mu? düşük bütçeli önerilere açığım.

4)necvox marka ekranda 2 gb ram sorun olur mu? çok mu yavaş?

5)ddt4all ile neler yapılabilir kodların olduğu bir site var mı? kumandadan camları kapatma var ama açma yok. cam açmayı aktifleştirebilir miyiz?

6)çelik jant için orjinale yakın aracı yormayacak jant önerilerine açığım.

Yapmak istediklerimin listesi:

1) En acilinden 3 boyutlu paspas aldım. Sahler 4.5d, daha önceki araçlarımda kullanmıştım çok memnundum. (içindeki halı paspaslar kaza bile yaptırır adama, incecik yahu...)

2) direksiyon deri kılıfı aldım.

3)güzel bir cam filmi çektirmek istiyorum.

4) Farlar çok kötü icon farları ile değişeceğim ama öncesinde güzel ışık veren led ya da halojenler.

5) Ses sistemini çok beğenmedim. kapı içlerinde değişiklikler. ekstra bir hoparlör düşünmüyorum.

6) olmazsa olmazımız necvox marka tesla ekran takacağım.

7)otomatik cam açma ( varsa)

8) çelik jant takmak istiyorum. mümkünse aynı ağırlık ve boyutta... (16inç)

9) krom eklentiler