Megane 4 Icon far buğu sorunu

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Arkadaşlar selamlar herkese...

Aracım 2020 model megane 4 icon 1.3 TCe... Iconlarda biliyorsunuz mercekli pure vision LED farlar mevcut. Benim aracımdaki bu farlar, özellikle yağmurlu havalarda farları yaktığım vakit, merceklerin etrafındaki alandan başlamak suretiyle buğu yapıyor, buna C gündüz LED'leri de dahil.

Aracı servise götürdüğüm vakit bu buğu sorununun normal olduğunu ve fabrikanın değişim yapmadığını belirttiler. Bu cevap bana çok saçma geldi. Buğulu farlar ile görüş seviyesi ciddi oranda düşüyor.

Siz böyle bir sorun ile karşılaştınız mı ve servis değişim yaptı mı?

Cevaplarınız için teşekkürler...

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Güncel...

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağmurlu havada benim araca bakacağım farlarda buğu oluyor mu diye ayrıca garanti bitmeden bir şekilde değişim yapmaları sağlarsanız çok iyi olur çünkü zamanla C ledler de sararma ve parlaklığı yitirme olabiliyor benim aracımda oldu ve garanti vb. bittiği için farın ücretli bir şekilde komple değiştirilmesi gerektiğini belirttiler serviste.

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
yağmurlu havada benim araca bakacağım farlarda buğu oluyor mu diye ayrıca garanti bitmeden bir şekilde değişim yapmaları sağlarsanız çok iyi olur çünkü zamanla C ledler de sararma ve parlaklığı yitirme olabiliyor benim aracımda oldu ve garanti vb. bittiği için farın ücretli bir şekilde komple değiştirilmesi gerektiğini belirttiler serviste.

Teşekkürler... Garanti bitmeden yaptırmak gerekiyor ama servislerin bu umursamaz tutumu gerçekten kullanıcıları çileden çıkartacak cinsten...

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Kimsenin farı buğu yapmıyor mu arkadaşlar?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende icon var led farlı araç ama yaz kış bugu ile karsilasmadim ki araç 2016 model bu arada.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Bende icon var led farlı araç ama yaz kış bugu ile karsilasmadim ki araç 2016 model bu arada.

Teşekkürler. Yine bir Renault klasiği ile karşı karşıyayız. Anlaşılan bu işi resmi yollarla çözeceğiz...

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
far kapaklarını açıp farlar açık şekilde 3 4 gün öyle kullanmanızı öneririm ısınan far içerisindeki nem o kapaklardan dışarı atıldığında buğu sorunu ortadan kalkacaktır

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
far kapaklarını açıp farlar açık şekilde 3 4 gün öyle kullanmanızı öneririm ısınan far içerisindeki nem o kapaklardan dışarı atıldığında buğu sorunu ortadan kalkacaktır

Selamlar... Bu farlar orijinal LED olduğu için far kapağı yok. Yani ampulsüz far bunlar... LED chipler var içinde.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar... Bu farlar orijinal LED olduğu için far kapağı yok. Yani ampulsüz far bunlar... LED chipler var içinde.

Evet öyleymiş ben de servisten öğrendim herhangi bir led arizasinda komple far değişimi yapılıyormuş ki fiyatını sormaya korktum açıkçası