megane 4 ıcon otomatık vıtes ne kadar yakıt yakıyo

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ortalama hızım 30 km şehir içi tüketimim 7.3 litre aracım 1.2 benzinli clio. dizel ve 70 km ortalama hız ile 5.5 6 arası yakması gerekir diye düşünüyorum.

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzinli ile ilgili fikrim yok ama clio içinde sanki yüksek gibi geldi 7.3 litre...yani ben birçok renault aracı kullandım en son kango g3 extreme aracım vardı sattım onuda 90.000 km gibi..oda 5.2 litre yakıyordu ortalama..hatta clio dizelin videosu vardı youtube de..düz yolda ortalama.3.2 litre yakıyordu adam çekmiş koymuş videosunu..dizeldi araç

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzinli ile ilgili fikrim yok ama clio içinde sanki yüksek gibi geldi 7.3 litre...yani ben birçok renault aracı kullandım en son kango g3 extreme aracım vardı sattım onuda 90.000 km gibi..oda 5.2 litre yakıyordu ortalama..hatta clio dizelin videosu vardı youtube de..düz yolda ortalama.3.2 litre yakıyordu adam çekmiş koymuş videosunu..dizeldi araç
uzun yolda bende 4.5 lara kadar düştüm ama şehir içinde sürekli dur kalk trafiğine denk geldim son 1 haftadır ondan dolayı bu civarda. yoksa 6.2 6.3 le falan geziyordum ortalama akan trafikte. bi de henüz sıfırlama yapalı 80 km kadar oldu tam sonuç vereceğini sanmam yol bilgisayarının.

mhmtgnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum aracının yakıtı yüksek..mutlaka serviste kontrol ettir...benim aracım talisman 160 hp olanlardan 1.6 litre senin motordan daha büyük fakat şehir işi tüketimi 5.8 l şu an..yani meganın eğer çok aşırı yüklenmiyorsan araca bu kadar yakması imkansız ki megan ve clio piyasada en az yakıt yakan araçlardır...eğer aracına yazılım falan attırdıysan yazılım hatasıylada çok yakar...bakımınıda aksatmamalısın..renault araçlar bakımlarını zamanında yaptırdığınız sürece çok uzun kilometrelerce size iyi hizmet eder...300 bini görmüş bakım harici anahtar deymemiş megan satmıştım 2006 model..yeni alan sahibinide tanıyorum neredeyse 400 bini gördü hala taş gibi..
hocam araba yenı bakımdan cıktı 20.000 bınlık.ılk bakımı daha aracım suan 29000 de..bende megane nın cok az yaktıgonı bılıyordum ama benım kı boyle yakınca sasırdım acıkcası sok oldum yanı.3 defa deneme yaptım ama bır depoyla 650 km yı gecmedı ..dusunuyorum acaba otomatık oldugu ıcın mı bu kadar yakıyo..aracıma da yazılım falan attırmadım hıc..depoyu doldurdugumda yol bılgısayarunda da zaten 650km gosterıyo anlamdım ben bu ısı..

brvk1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzun yolda 5 lt geçmiyo klima açıkken ve 100 110 civarı seyrederken
ama şehir içi trafikte 5,3 5,5 falan değişiyo
2017 dizel icon sedan

CharlieMartine

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum aracı sıfır aldım, HB dizel 1.5 otomatik, klima kullanımım kısa süreli ve az, ilk dönemler şehir içi 6.5 ile 7 arasında gidip geliyordum bu böyle 5 bin km'e kadar gitti daha sonra git gide düşmeye başladı, uzun yol dahil kullandım, uzun yolda kullanım 3.6 civarı ortalama yakaladım. 1 yıllık bakımını yaptırdım 11km'deyken ve bir süre kullandıktan sonra tüketimi merak edip yol bilgisayarını sıfırladım, 1200 km kullanım sonunda şuan istanbul şehir içi 5,7 litre ortalamam var.

Birkan61

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
İşim gereği aracı devamlı uzun yol kullanıyorum ve genelde İstanbul - İzmir güzergahında kullanmaktayım

Araç 10.000 km civarına gelirken tek depo ile kullanımımda 650 km'yi görüyor veya görmüyordu

20.000'i geçtiğim sıralarda artık tek depo ile 800 - 850km yol yapmaya başladım.

Kullanım tarzım yarı sakin, yarısıda tam gaz performanslı

Uzun yolda ekranda gördüğüm maksimum ortalama 6.2

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her ilin yakit ortalamasi farklidir arkadaşlar. Sicaklik araca binen kisi sayisi kullanılan saat onemlidir. Sen öyle yakıyorsun diye ben aynisini yakamam. Ornek vereyim . Benim yasadigim il kucucuk bir suru kasis ve isik var ortalamam clio 4 varken yazin 5.8 lt. Kisin 8 . Simdi captur var yaz 6.5 kışa allah kerim.

Umutgulen66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkesin haklılık payı var ama yinede megane için çok yüksek değerler.bende de megane 4 hb edc var izmirde yaşıyorum.şehir içinde 5.3 litre şu an.araç 2016 25000 km

drtyana

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba. Aracım 2017 model megane sedan 1.5 dci icon edc şanzımanlı. Şu anda aracım 25.000 kmde. Çoğunlukla uzun yolda kullanıyorum. 110 km hız sabitleyici ile eco modda ortalama 4.8-5 lt/100 km yakıt tüketimi oluyor. Mevcut yakıt fiyatlarıyla kilometrede 30 kuruş yakıyor. Ama ş.içi ağırlıklı sürünce ve biraz daha performanslı sürünce 33-35 kuruş gibi yakıyor. Fena değil sanırım 100 km hızla gitsem çok daha az yakar. Herkese iyi sürüşler.