Megane 4 icona ses sistemi

bugcebilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar elimde var olan infinity 2 ohm değerli mid takımı, 30 cm kutulu alpin bas ve amfim var. Bağlatmak istiyorum. Kesme biçme olmadan bağlanıyor mu ? Yaptıran varsa tavsiyelerini bekliyorum. Bursa'da bir iki yere sordum. Ekran sökülecek diyor. Bazı forumlarda ise hiç gerek yok deniyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Hoparlör kabloları orta konsol altından ve sol ve sağ kapı tarafından gelip ekran arkasındaki ana cihaza soket ile bağlanıyor.Soketten alırsanız ekran sökülecek.Ancak onun dışında her amfiye kablo kesmeden giriş ve çıkış yapmak gerekiyor maalesef.
Mid takımını direk kapıdaki hoparlör kablolarına bağlayabilirsiniz.Ben kendi aracımda arka kapıdakilere o şekilde yaptım.

bugcebilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hakan usta doğru mu anladım. Hoparlörler, Amfiye orta konsoldan ekle ulaşılabilir. Amfiyi rca dönüştürücü kullanmak için ekran sökülmesi gerekiyor. Face'de bir forumda orta konsoldan amfi bağladım. Rca dönüştürücü de orada dedi.Ekran hiç çıkmadı dedi. Çok mantıklı gelmedi. Öne takmayı düşünüyorum ben de midleri ama arka hoparlörler kaldırır mı yoksa devre dışı mı bırakmak lazım kararsızım. Clio 4 vardı. Onda devre dışı bırakmıştım mecburen

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Talisman'da sağ arka kapı hoparlör kablosu sol taraftan geliyor.Ön kapıların ki ise direk ön taraftan konsola geliyor.Ancak sol arka kapı orta konsoldan ön tarafa geliyor.Sanırım megane 4'te de öyledir.Ben arka kapılara 4Ohm'luk focal mid takımını direk normal hoparlör kablosundan mid sürücüsüne giriş yaptım.Sıkıntı yaşamadım ben açıkçası.O arkdaş ekranı sökmeden belki soketi çıkarmanın bir yolunu bulmuştur.Ancak en azından Talisman da Ekran sökülmeden sokete ulaşmak neredeyse imkansız.Arka hoparlörü devreden çıkarmak gerekir mi onu bilemedim açıkçası.

bugcebilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet tekrar emin olmak için sordum. Bana verdiği cevap şu : [FONT=&quot]Orjinal kablolar kullanılıyor, çakmaklığın ordan ön kapı lar için amfi bağlantısı yapılıyor zaten, siz sadece yapacak olana el freni konsolunun sökülüp geri çekildiğini söyleyin yeter, tecrübeli kişiler ise sıkıntı olmaz . Çarşamba bakım var. Bakım sonrası bu işi halledeceğim inşallah. Kapılara yalıtım malzemesi kullandın mı ? Ne önerirsin...

[/FONT]
Yapan arkadaşlar varsa sistem yazsınlar lütfen. Arka hoparlörlerin amfili , amfisiz performansını kesin deneyen olmuştur.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Evet tekrar emin olmak için sordum. Bana verdiği cevap şu : Orjinal kablolar kullanılıyor, çakmaklığın ordan ön kapı lar için amfi bağlantısı yapılıyor zaten, siz sadece yapacak olana el freni konsolunun sökülüp geri çekildiğini söyleyin yeter, tecrübeli kişiler ise sıkıntı olmaz . Çarşamba bakım var. Bakım sonrası bu işi halledeceğim inşallah. Kapılara yalıtım malzemesi kullandın mı ? Ne önerirsin...

Yapan arkadaşlar varsa sistem yazsınlar lütfen. Arka hoparlörlerin amfili , amfisiz performansını kesin deneyen olmuştur.

Ben kapılara focal bam xxxl kullandım.İzolasyon şart.Talismanda orta konsol sökülünce soketlere ulaşılmıyor.Megane da anlaşılan ulaşılabiliyor.
Focal izolasyon pahalı ama yangın emniyeti ve ses kesiciliği yüksek seviyede gerçekten.Video da kaput altına uygulama yaptığımda aldığım ölçümler var.İzlemenizi tavsiye ederim.

bugcebilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İzledim. Gerçekten çok iyiymiş. Araştıracağım yarın. Araç içine gelen sesi de değiştirdi mi peki ??

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Kesinlikle fark ediyor.