Megane 4 led far sorunu?

baSScholic

Doğancan GÜRSOY
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megane 4 ünüzün farlarından ne kadar memnunsunuz? Şehir içi bende gayet güzel ama uzun yolda karanlık ve açık alana çıkıldığında farlar öyle ahım şahım göstermiyor. Gayet standart kalıyor sizde de durum böylemi?

ihsanTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
farklı markalarda farklı yorumlar okudum. lakin bazıları led bazıları xenon daha iyi diyorlar. yalnız xenon farların avrupada yasaklanması söz konusu diyenler de var. bir çok araba markası da led fara yöneldiğine göre led farlar yetersiz olmasa gerek. ben aydınlatmasından memnunum.

ihtiyar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Halojen farlı aracımdan sonra aydınlatması bence çok güzel. Çok geniş açı ile tahminimce 160 derece aydınlatması var ve yol kenarlarındaki her şey çok güzel görünüyor. Uzunları kısalarındanda güzel. Sadece yağmurda ise beyaz renkli ışığın klasıik sorunu açık havadaki kadar keskin değil. Alırken led aydınlatmalar hakkında olumsuz çok yazılar okumuştum ama korktuğum gibi değilmiş.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keşke bütün firmalar BMW'nin kullandığı xenon takımını kullansa. Uzun kısa o kadar iyi aydınlatma sağlıyor ki led farları yerle bir ediyor. Maliyet kalite tabi ama üreticiler bazı unsurlarda maliyetten kaçınmamalı. Led farları kadjarda beğenmiştim megane kullanmadım ama ayni veya yakındır. Kısaları güzel fakat uzunları yetersiz.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

soner megane4hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megane 4 ünüzün farlarından ne kadar memnunsunuz? Şehir içi bende gayet güzel ama uzun yolda karanlık ve açık alana çıkıldığında farlar öyle ahım şahım göstermiyor. Gayet standart kalıyor sizde de durum böylemi?

kardeş , aracın kapudunu aç, farların üst kısmında far ayar yerleri var. alyan anahtarı ile( + ) yönünde 1.5 tur çevir. bu görüşü daha iyi hale getiriyor. fabrika çıkışı farlar biraz kısa ayarlı. yükseltince düzeliyor. kazasız günler.