Megane 4 ön far buğulanma sorunu

burty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 megane 4 aracımda daha önce olmayan ancak soğuk ortamlara (-10) gibi girmeye başlamamla öncesinde bu kadar soğuğa maruz kalmadığımdan dolayı yeni olduğunu düşündüğüm her iki ön farda belli bölgelerde buğulanma sorunu yaşıyorum benzer durumla karşılaşanlar oldu mu? Çözüm var mıdır? Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Saygılar...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
2016 megane 4 aracımda daha önce olmayan ancak soğuk ortamlara (-10) gibi girmeye başlamamla öncesinde bu kadar soğuğa maruz kalmadığımdan dolayı yeni olduğunu düşündüğüm her iki ön farda belli bölgelerde buğulanma sorunu yaşıyorum benzer durumla karşılaşanlar oldu mu? Çözüm var mıdır? Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Saygılar...

Merhaba.Garantiniz bitmedi ise servise başvurup değişimini talep edin.Ben stop lambası için benzer başvuruda bulunup değiştirmiştim.Talisman garantiden değişenler konusunda var.Ancak tam olarak incelemek için tamponu sökerek farları da sökmek isteyeceklerdir.

Bir de basınçlı su ile yakından yıkamak ta sebep olabilir.

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben ilk aldığımda farklı zamanlarda oluşan buğu anını fotoğraf ve video çekerek servise göstermiştim, o zaman ön iki farı değiştirmişlerdi. Geçenlerde benzer bir durum içen giden kişiye bu durumun doğal olduğu ve buğunun oluşabileceğini söylemişler, far arkasındaki kapağı sabitleyip göndermişler...

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var, resimlerini çektim ilk servis ziyaretimde bakalım ne diyecekler.

CSB

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun 2017 Megane Sedan Icon aracımızda da vardı. Garantiden iki far da değişti. Ancak yine de bazen eskisi kadar olmasa da hafif buğu yapabiliyor. Ancak eskiye göre çok nadir oluyor bu durum ve az miktarda oluyor. Demekki hafif buğu yapması artık normal karşılanmalı. Eğer çok fazla buğu oluşuyorsa fotoğraf veya video çekip servise gösterin ve garantiden değiştirmelerini isteyin.

RenaultKing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buğ olması sıcak ve soğuk havanın değişmesi ve farın yanmasıyla ilgili. Buğ yapması gayet normaldir fizik şartları çerçevesinde bir sorun teşkil etmez.

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aynı şikayetden ötürü 3 kere farklı şikayet den ötürü yılda 4 adet yetkili servis raporunuz var ise firma aracı değiştirmekle hükümlüdür aksi taktirde tüketici davası açarak kazanabilirsiniz.