Megane 4 Park Sensörü Ses Arızası

BirkanCelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepinize merhaba arkadaşlar
2 gün önce geri geri park ederken park sensörü ötecek diye beklerken arkadaki araca çarptım , ardından park sensörü ötmeye başladı herhalde ben geri gelirken acele ettiğim için sensör algılayamadı deyip geçiştirdim. Farklı bir yerde bi tanıdığımın arabasının önüne çok tedirgin ve yavaşça yanaşırken yine aynı şekilde önce çarptım ses yine sonradan kesintisiz bi şekilde ötmeye başladı.
Eve geldiğimde arkadaki gözleri güzelce silip kontak açıp geri viteste kontrol ettim ekrandaki çizgilerde ne kadar mesafe kaldığını gösteriyor fakat 20cm kalana kadar hiç ötmüyor daha önceden kesik kesik ötüyordu.
Başına daha önce böyle bişey gelen varsa veya çözümünü bilen avrsa yardımcı olabilirler mi ?

Aracım 2016 Magane 4 Touch Park sensörü üstünde orjinal gelenden.

yucelhuner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 gün önce geri geri park ederken park sensörü ötecek diye beklerken arkadaki araca çarptım , ardından park sensörü ötmeye başladı herhalde ben geri gelirken acele ettiğim için sensör algılayamadı deyip geçiştirdim. Farklı bir yerde bi tanıdığımın arabasının önüne çok tedirgin ve yavaşça yanaşırken yine aynı şekilde önce çarptım ses yine sonradan kesintisiz bi şekilde ötmeye başladı.
Eve geldiğimde arkadaki gözleri güzelce silip kontak açıp geri viteste kontrol ettim ekrandaki çizgilerde ne kadar mesafe kaldığını gösteriyor fakat 20cm kalana kadar hiç ötmüyor daha önceden kesik kesik ötüyordu.
Başına daha önce böyle bişey gelen varsa veya çözümünü bilen avrsa yardımcı olabilirler mi ?

Merhabalar, araç ön tarafta park sensörü var mı? Ben yaklaşık 1 hafta önce latitude sahibi oldum bende de çalışmıyordu fakat bendeki sorun ön park sensörleri kaynaklı on park sensörünü ayar menüsünde iptal edip arıza kayıtlarını silmek gerekiyor aksi takdirde araç hâlâ ön taraftaki arızayı görüyor, gelelim 2. Seçenek eğer park sensörlerinden herhangi birisi çalışmaz ise sistem komple devre dışı kalkıyor en garanti yöntem olarak eğer bu işler ile kendiniz yapmak isterseniz bi obd cihazı alınız daha sonra PyClip android yazılımı ile park sensör arızasını hatayı bularak silmek gerekiyor eğer okuyucu sorunu yoksa büyük ihtimalle sistem çalışır.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Megane4 lerin park sensörleri fabrikasyon sıkıntılı hangi arabaya binersen bin geç ötüyor. Sensörlere güvenerek park yapmayın. Servisede götürseniz durum değişmeyecektir.

BirkanCelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane4 lerin park sensörleri fabrikasyon sıkıntılı hangi arabaya binersen bin geç ötüyor. Sensörlere güvenerek park yapmayın. Servisede götürseniz durum değişmeyecektir.
Bu olay yaşanana kadar gayet hoş ve güzel çalışıyordu nedense 1 günde böyle saçma bir olay oldu.
Gittiğim elektrikçi arkadaş arakdaki gözlerden birinin hassasiyetini kaybettiği için mesafeyi tam algılayamaz değiştirirsen düzelir diye bi tavsiye verdi gözü değiştirdim beynini güzelce temizledim.
Sonuç olarak hiç bi değişiklik yok...