Megane 4 - Rlink2 Car play ve ios özelliği

Lamav4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb arkadaşlar. ikinci el aldığım 2017 megane hb icon 1.5 dci ile aranıza katılmış bulunmaktayım. rlink yazılımı 2.2.17.803 olarak gelmişti ve renault resmi sitesinden ancak [FONT=&quot]2.2.19.200 ye kadar günceleyebildim[/FONT]. android auto kullanamıyorum. sanırım en az 3 le başlayan bir versiyon lazım. istanbul içersinde beni uğraştırmadan üst bir versiyona tercihen 7-8-9 beni parasıyla bile geçirebilecek bir resmi servis var mıdır? okuduğum kadarıyla servisler uğraşmamak için ya da başka sebeplerle bu güncellemeyi yapmaktan kaçınıyormuş. yardımlarınızı rica ederim.

ilave soru: apple carplay yazılımla dahi kullanamayacğaım sanırım?

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yenisi yazıyorum

Son düzenleme:

Lamav4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Forumda çok bilgiler var bu konuda ama aynı sürüm araca da sahip olduğumdan (2017 Hb icon) cevaplayayım.
4 ay dahil üretimler. RLink sürümleri 2.2 geliyor. Yazılımsal Android Auto ve CarPlay desteği açık değil. Donanımsal da CarPlay desteklemiyor.
Bendeki de sizdeki de bu şekilde.

Bundan daha yeni sürümler v3'le geliyor. Donanımsal ve yazılımsal Android Auto ve carPlay destekli.

Senin yapabileceklerin. Eğer aracın garantisi bitmediyse yetkili serviste v7'ye güncelletmek. Bundan başka güncellemelerde çoğu kişi sorun yaşadı. Detay istersen ilgili konuları okumanı tavsiye ederim. Gördüğüm herkes ve tecrübeli olanların önerisi yetkili serviste v7 güncellemesi.
Bunu yapınca debug ekranından Android Auto açılabiliyor. Sorunsuz çalışıyor ben ve çoğu kişi memnun.
CarPlay usb amperi yetmediği için çalışmıyor deniyor. USB modülünü değiştirip çalıştıranlar var ama 1000 TL üstü masraf diye hatırlıyorum. Bunun da ilgili konuları var.

v7 servis güncellemesinden sonra ben v8 güncelledim.

v9'u da çıktı forumdaki tecrübeli arkadaşların youtube videoları var fakat sorun yaşayan da olan olduğu için ben v9 güncellemedim.

Sonuçta bu tip senn yaptığın güncellemeler ve debug ekranı değişiklikleri her zaman senin sorumluluğunda risk içermekte.

@lamav4

mrb, garantisi 1-2 ay önce bitmiş aracın. sormak istediğim bunu istanbul'Da v7'ye sorun çıkarmadan güncellediği bilinen servisler hangileridir? atıyorm maltepe güven altan örneğin. telefon açsam bu işlemi yaptırmak sitiyorum dediğimde yok biz yapamayız vs diyorlar mı? nerede yaptırabilirim kısaca.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de alıntı yapamadığım için mesajı alınıtılıyordum. Görmüşsün iyi olmuş.

Ben Maltepe Güven Altan'da yaptırdım ama lütfen burada yaptırdılar gibi söylemesen daha iyi olur. Zor kabul ettiler.
v2'de iOs sorunları vs oluyordu Bluetooth, radyo çekme sorunları bunlar söyleyebilirsin.

Fakat garanti bitme durumunda yaparlar mı bilmiyorum. Çünkü v7 güncellemesi çok ciddi uzun sürüyor ve riskli. RLink de pahalı bir sistem bu yüzden biraz daha zor kabul edeceklerdir.

Bence bu arada servis farketmeyecek. Bildiğin yere gidip anlaşma çalışmak en iyisi.

Lamav4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de alıntı yapamadığım için mesajı alınıtılıyordum. Görmüşsün iyi olmuş.

Ben Maltepe Güven Altan'da yaptırdım ama lütfen burada yaptırdılar gibi söylemesen daha iyi olur. Zor kabul ettiler.
v2'de iOs sorunları vs oluyordu Bluetooth, radyo çekme sorunları bunlar söyleyebilirsin.

Fakat garanti bitme durumunda yaparlar mı bilmiyorum. Çünkü v7 güncellemesi çok ciddi uzun sürüyor ve riskli. RLink de pahalı bir sistem bu yüzden biraz daha zor kabul edeceklerdir.

Bence bu arada servis farketmeyecek. Bildiğin yere gidip anlaşma çalışmak en iyisi.

.teşekkürler. evime en yakın güven altan diye rasgele yazmıştım. isabet olmuş. pek de sevmiyorm o servisi..... başka bi servis önerisi gelirse arkadaşlardan zevkle beklerim.

Lamav4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir servis dese vallahi gel sana güncelleyeceğim 300-500tl valla hiç önemi yok.

pacific

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bir konuda acil yardımınıza ihtiyacım var.
Dün 1.2 touch satın aldım. 2016 model. Ortada ekran yok. Ufak siyah beyaz bilgi ekranı var. Ben bu ekranı 7 inç olan orta boy diye geçen ekranla değiştirmek istiyorum. Ancak o kadar şey yazılmış ki usb port, versiyon v.s. ben orta boy direk satın alsam hepsi aynı olacak değil mi? Yani orta boy olanların kendi arasında versiyonları , donanımları değişmez değim mi?.
e1a086853c6aa30fd0b7bca6f7c637f9.jpg

Android car play çok şart değil benim asıl amacım kamera takmak ancak olsa da hiç fena olmaz google maps kullanıyorum uzun yolda sürekli. Ekrana yansıtabilsem çok iyi olur.
Orta boy ekran için bu güncelleme mevcut olacak mı? . Usb port almam mı gerekiyor ayrıca?.

Lamav4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrblar bugün aracı servise bıraktım v2 yazılm var üzerinde. inşallah güncelleyecekler... bakalım hangi versiyon gelecek. daha sonra muhtemelen android auto kapalı olacak ve benim açmam gerekecek diye düşünüyorum.

Lamav4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
developer side üzerinden android auto ve car playı present pozisyonuna getirip save ediyorum ancak geri döndüğümde tekrar eski haline gelmiş oluyor. bi türlü açamadım o fonksiyonu. save edip tamamen geri çıkıp restart da yaptım ama gene olmuyor.. spvr ztn present konumdaydı. yazılım bugün 2 den güncellendi. r link sürüm v 7 önyükleyici 5651 oldu.