Megane 4 Sedan 2017 Model Orjinal Yedek Parça

resobyte

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Periyodik Bakımı kendim yaptıracağım. Ancak orjinal parçaları nasıl temin edebilirim? İnternette epey bir link var ama çoğu bana sahte gibi geldi. Siz nereden temin ediyorsunuz?

Bir de Yağ olarak Renault Castrol önermiş. Siz ne kullanıyorsunuz?

Teşekkürler.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba , sponsorumuz Oto Ahmet yardımcı olacaktır.Forumdan olduğunuzu söylerseniz iskonto sağlar.

https://www.otoahmet.net/

0 555 800 62 98

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Periyodik Bakımı kendim yaptıracağım. Ancak orjinal parçaları nasıl temin edebilirim? İnternette epey bir link var ama çoğu bana sahte gibi geldi. Siz nereden temin ediyorsunuz?

Bir de Yağ olarak Renault Castrol önermiş. Siz ne kullanıyorsunuz?

Teşekkürler.

Ben yağda Motul kullanıyorum. 1.2 TCE'deki yağ eksiltme sorunu kalktı. 3 bakımdır aynı yağ 8100 X-Cess 5w40, Renault onaylı.
3 bakımdır yetkili serviste bu yağ konuluyor bu arada.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yağda Motul kullanıyorum. 1.2 TCE'deki yağ eksiltme sorunu kalktı. 3 bakımdır aynı yağ 8100 X-Cess 5w40, Renault onaylı.
3 bakımdır yetkili serviste bu yağ konuluyor bu arada.

Motul iyi yağdır ben de bir önceki bakımda Motul tercih ettim sessizlik ve performans konusunda hiç sıkıntı olmadı ama bakıma 2 ay kala motora yağ ekleyin uyarısı çıktığı için mecburen 1 lt daha ekledim. Daha önce böyle bu uyarıyı hiç vermemişti. Dizel ve benzinli yağ farkı olabilir. Yeni bakımda Liqui Moly e döndüm bakalım onda nasıl bir sonuç verecek.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motul iyi yağdır ben de bir önceki bakımda Motul tercih ettim sessizlik ve performans konusunda hiç sıkıntı olmadı ama bakıma 2 ay kala motora yağ ekleyin uyarısı çıktığı için mecburen 1 lt daha ekledim. Daha önce böyle bu uyarıyı hiç vermemişti. Dizel ve benzinli yağ farkı olabilir. Yeni bakımda Liqui Moly e döndüm bakalım onda nasıl bir sonuç verecek.
3 bakımdır liqui moly top tec 4400 5w30 kullanıyorum. Aracım 2017 1.5 dci edc. Otobanlarda 150-160 giderim o halde eksiltme yok. Çok kaliteli yağ.

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben tüm yağ grubunu (motor, fren hidrolik şanzıman) Liqui Moly, filtre grubunda mazot filtresini orijinal, hava ve yağ filtresini mann filterden aldım.