Megane 4 sedan parça temini...

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
13.01.2017 cuma günü aracımla ufak bi kazamız oldu,14 Ocak cumartesi günü tampon değişimi ve tampon içinde bir kaç plastik parça değişecekti, aracımı yetkili servise çektim. Exper beklendi, 17 ocak salı günü exper geldi parçalara onay verildi. Exper salı günü onay vermesine rağmen servis beni oyalıyordu yada ben öyle olduğunu düşünüyordum. Haklı çıktım düşüncemde, beni aradılar ve aracımın parçasının Türkiye'de olmadığını söylediler!!! Megane 4 Sedan kasa Touch paket beyaz renk araç... Çok şaşırdım, nasıl bir yol izlenecek dedim, Fransa'dan!!! parça gelecek dediler... Nasıl yani derken Türkiye'de parça kalmamış cevabı aldım. Nasıl yani bu araç Türkiye'de üretilimiyormuydu OYAK&Renault fabrikalarında ben mi yanlış biliyorum. Hatta Sedan kasa ülkemiz ve muhtemel doğu ülkelere ihraç ediliyordu. Aldığım cevaba çok üzüldüm. 1.5 aylık araç, yaklaşık 35 gün serviste bekleyecek ve bana kasko ikame aracından bahsedildi. Tabi ki 1 hafta ikame araç veriyor firmalar, Renault Merkezi arayarak durumu izah ettim, araç tamiri süresince ikame araç verileceği söylendi. Servis bana Sedan joy pakey 1.6 benzinli düz vites araç verdi. Bu güzel bir işlemdi fakat tabi ki kendi aracımın durumu düşündürücüydü. Şimdi servisi aradım hiç bir bilgi yok, beklemedeyiz dedi, nasıl bir süreç işleyecek, böyle bekleyecek miyim ben, bari süreç hakkında bilgi vermeleri gerekiyor.

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
17. günde aracımı teslim ettiler. Süreci hızlandırdıkları için Çağlayanlar Otomotiv Kırşehir'e teşekkürler.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Çok geçmiş olsun, Allah telafisi olamayacak sıkıntılar göstermesin.:eyv

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Çok geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.Bende köpeğe çarpmam sonucu tamponu soldan yırttım.Davlumbaz sis farı falan derken tampon komple değişeceği söylendi.Yansıyacak işlem tutarı yaklaşık 3bin tl.Kaskodan dosyayı açtırdım bekliyorum 2 gündür.Parça sıkıntısı yok dediler ama parçalar pahalı kaskosuz binmeyin sakın.Çok değil mi dediğimde farının 2500tl olduğunu söylediler.Kaskoma şükrettim.Allah beterinden korusun.Yalnız şunu belirtmeliyim ki hızım gerçekten 100e yakındı ve bu kadar az hasarla çıkmamın sonucunda ,iyiki almışım dediğim sağlam bir araç çıktı.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Bende köpeğe çarpmam sonucu tamponu soldan yırttım.Davlumbaz sis farı falan derken tampon komple değişeceği söylendi.Yansıyacak işlem tutarı yaklaşık 3bin tl.Kaskodan dosyayı açtırdım bekliyorum 2 gündür.Parça sıkıntısı yok dediler ama parçalar pahalı kaskosuz binmeyin sakın.Çok değil mi dediğimde farının 2500tl olduğunu söylediler.Kaskoma şükrettim.Allah beterinden korusun.Yalnız şunu belirtmeliyim ki hızım gerçekten 100e yakındı ve bu kadar az hasarla çıkmamın sonucunda ,iyiki almışım dediğim sağlam bir araç çıktı.
Geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amin Befe .Teşekkürler.Cümlemize Allah kaza bela vermesin.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yeni öğrenmiş olduğum bilgiyi paylaşmak istedim.1 haftadır parçadan ses seda çıkmayınca servisle görüştüm ve parçanın gelmesinin biraz daha sürebileceği çünkü fransadan gönderileceği tarafıma iletildi.Noluyoruz uleennn dediğimde sağolsun renault 24 saatten kısa sürede sorunumu çözdü.
Parça fransadan geleceği ve temini uzun süreciğinden, müşteri memnuniyeti adına Megane 4 - Talisman - Kaloes modellere özel, parça gelene kadar ikame araç Megane 4 verdiler.İnşallah gerek duymazsınız ama aklınızda bulunsun.

tx_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmiş olsun bir köpek faciası yasayan olaraktan cok iyi bilirim kasko sart

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmiş olsun bir köpek faciası yasayan olaraktan cok iyi bilirim kasko sart

Teşekkür ederiz.Cümlemizi allah kazadan beladan korusun.