Megane 4 sedane 1.6 joy benzin/lpg 2016 enjeksiyonu, esc yi kontrol ettirin arızası

S3Rd4R

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sene Şubat aylarında 2016 model aracımda sabah erken saatlerde motor soğuk iken devirde dalgalanma ve enjeksiyonu kontrol ettirin, esc kontrol ettirin şeklinde arıza almaya başladım. Her ne kadar havalar düzeldi ve ekrandaki arıza kaybolduysa da araç devrindeki dalgalanma halen geçmedi. şikayetvar sitesinde aynı durumdan muzdarip arkadaşlar olduğunu gördüm (https://www.sikayetvar.com/renault/renault-megane-4-enjeksiyon-arizasi-sorunu). Farklı bir İnternet adresinde yazılım güncellenmesi gerektiği, güncelleme sunucu dalgalanma ve ekran arızası olayının ortadan kalktığı söyleniyor. ( adresini bulamadım ). Ankara da daha öncede servis bakımını yaptırdığım renault servisi güncelleme işlemini 300 tl ye yapılabileceği fakat garanti veremeyeceklerini öğrendim. Aynı problemi yaşayan ve sorunu halledebilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Kolay gelsin ...

ykilicaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhaba aynı sorun bende de mevcut çözebildiniz mi ?

ykilicaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam LPG hava filtrelerini değiştirdim bende arıza ikazları gitti fakat dediğin gibi rölantide titreme mevcut maalesef

S3Rd4R

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam LPG hava filtrelerini değiştirdim bende arıza ikazları gitti fakat dediğin gibi rölantide titreme mevcut maalesef
Titremeyi biraz azaltan benzin katkısı. ( Liqui Moly ) Motorda acaba lpg kaynaklı kurum varsa birazcık olsun temizledi diye düşünüyorum. Kullandıktan sonra arıza Bu uyarıyı hiç almadım ama titreme de geçmedi tam olarak.