Megane 4 sıfır aracta Fren sesi sorunu

madzombie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
aracım daha 2900 km 'de ancak teslim aldığımdan beri fren sürtme sesi geliyor eğimli yollarda hiç şansı olmuyor balatalar ölmüş gibi bir sürtünme sesi geliyor.

sadece bu sorunu düşük hızlarda yaşıyorum. Ancak bazı durumlarda da bu sesi çıkartmıyor örneğin sabahları bu ses hiç gelmiyor.
servise götürdüm disk temizliği yaptılar aracı geri teslim aldım berbat durumdaydı aradan bir iki gün geçtikten sonra sesin sıklığı azaldı aradan 1 hafta geçti ancak hala devam ediyor. Bu konuda daha önceden sorun yaşayan var mı ?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende geçen farkettim. Geri geri yanaşırken hafif firen esnasında ses yapıyor. Çok takılmadım. Düz giderken sorun yok bende :)

madzombie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende sesin sıklığı gittikçe arttı.
düşük hızlarda hafif frende esnasında yapıyor.

eskiden sadece çok eğimli yollarda yapıyordu sonra tüm eğimli yollarda yapmaya başladı.
daha sonrada düz yolda giderkende yapmaya başladı artık.

ancak yol eğimli bile olsa sabahları kesinlikle bu sesi yapmıyor.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız garantili ise servise götürün derim.

madzombie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bu 2. gidişim olacak ancak bulamadılar

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bu 2. gidişim olacak ancak bulamadılar
Eninde sonunda bulacaklar. Bulamıyorlarsa komple dingil sistemini fren sistemini yenilemek durumda kalırlar. Yine mi çözülmedi muadil araç sağlamak zorundalar :D

Bırakın uğraşsınlar.

stonkeep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tip yorumlar gördükçe bu aracı almaktan vazgeçeyimmi diye düşünmeden edemiyorum . ☺ï¸?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tip yorumlar gördükçe bu aracı almaktan vazgeçeyimmi diye düşünmeden edemiyorum . ☺ï¸�
Bunlar birşey değil. Garantiden değişenler konusunu okursanız düşmanı bile olursunuz :) asıl gerçek şu ki her marka ve modelde aynı şeyler ile karşılaşırsınız.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

madzombie

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tip yorumlar gördükçe bu aracı almaktan vazgeçeyimmi diye düşünmeden edemiyorum . ☺️

her markada oluyor. hatta 500 bin bandında olan bir marka garantiden bile yaptırmayı kabul etmiyor çoğu zaman.
diğer renault araçlarımda benim farketmediğim hataları bulup direk garantiden yapmışlardı.

eski aracımda 1. yıl bakımında dingilde çatlak bulmuşlardı bakım esnasında hemen garantiden değiştirmişlerdi.
sonraki aracımda cam yavaş açılınca şüpheleniyorlar cam krikosunda ve motorunda sorun var diye komple sistemi garantiden değiştirmişlerdi.

normalde teslim etmeden önce bayinin aracı incelemesini bekliyor son kontrol olarak ancak anladığım kadarıyla son dönemde çok araç satıldığı için bayiler şişirdi biraz.
örneğin bagaj kapımda bir kaç milimlik yükseklik farkı vardı teslimden önce bayinin kontrol edip ayarlaması gerekiyor ama yapmamıştı geri tekrar götürdüm yaptılar.

birazdan tekrar servise bırakacağım bakayım bu sefer ne diyecekler.

Cliovural53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinal balatalarda ses problemi oluyor ben balatalarım bitinde muadil balata taktırdım ses sorunum çözüldü ithal orjinal balatalarda ses kesici malzeme oluyor muadil gelen balatalarda olabiliyor garantiniz yoksa balatarınızı değişmenizi tavsiye ederim