Megane 4 Trim Sesi

Strategozs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 1.3 Tce Touch paket aracim henüz 1200 kmde. Özellikle düşük hızlarda 1-2-3. viteslerde ayağımı gazdan çekince 1000-1300 devir aralığında motor freni yaparken sağ arka yolcu tarafından bir trim sesi geliyor. Sanki sert plastik üzerinde bozuk para varmış gibi. Arkaya birini bindirip sesin kaynağını tespit etmeye çalıştım ancak bulamadım. Başka yaşayan var mı?

HESAPÇI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 1.3 Tce Touch paket aracim henüz 1200 kmde. Özellikle düşük hızlarda 1-2-3. viteslerde ayağımı gazdan çekince 1000-1300 devir aralığında motor freni yaparken sağ arka yolcu tarafından bir trim sesi geliyor. Sanki sert plastik üzerinde bozuk para varmış gibi. Arkaya birini bindirip sesin kaynağını tespit etmeye çalıştım ancak bulamadım. Başka yaşayan var mı?

Bende de aynı araç var. Sıfırdan beri kullanıyorum. 4 bin km ye geldi. Bir tek benim araçta mı var acaba diye düşünürken tarif ettiğiniz sesin birebir aynısını bende duyuyorum. Sağ arka yolcu tarafından. Fakat sebebini tahmin bile edemiyorum. Arka taraf olduğu için çok da kafaya takmamıştım. Anlaşılan bu ses de kronik.

Strategozs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses iç taraftan gibi duruyor ama arkaya birini oturtup bulmaya çalıştım ama bulamadık. Belki aracın alt tarafından bir aksamdan geliyordur. Egzoz mu diye düşünüyorum ancak o da sol tarafta.

Sinan4226

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer ses bende gösterge panelinden geliyor bakımda Eskişehir sarar a belirttim yalıtım yapıldığını söylediler ama hala devam ediyor

emrhn

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Aynı araç bende de var dikiz aynasının olduğu yerde sensörlerin kutusundan trim sesi geliyor. Araç şuan ilk bakımda bakalım sonuç ne olacak

syuksek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski aracım megane2 idi suan 2023 touch megane 4 var.Trim sesi olmayan renault olmaz:))

Hoya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu Clio 4’te yaşıyorum. Sağ arka koltuk tarafından tangırtı sesi geliyor devamlı. Kapı cepleri boş, bagaj boş, sinir oluyorum. 2-3 hafta oldu bu ses başlayalı. Sağ ön koltuğun kemer tokasından da gelirdi bu ses, onu elle düzeltince geçiyor.

Evcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu megane 4 trim sesi beni katil yapacak. 4 defa bahsettiğiniz gibi bozuk para sesi yüzünden servise gittim sürekli bir yerlere yalıtım yaptık deyip yolladılar. En son tartıştım servise arabadaki ses gitmeden beni aramayın dedim ve yaklaşık 20 gün araç serviste kaldı. Son olarak beni arayıp sorunu bulduklarını söyleyip çağırdılar servise gittim ve sorunun kaynağı kapılardaki karbon görünümlü çıtaların altındaki vidaların gevşediği bunu tornavidayla sıktıklarında hallettiklerini söylediler ve test sürüşüne çıktık gerçekten de ses gitmişti. Sorun çözüldü fakat şu an başka yerlerden türlü türlü ses geliyor :) arabada teyip açtırmıyorum sürekli kulağım sesin geldiği yeri arıyor psikolojimi bozdu :) umarım aynı sorunu olanlara yardımcı olur.

Strategozs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sesin motor yaklaşık 1400 devirdeyken sağ arka yolcu koltuğunun altından geldiğini tespit ettim. Daha önce yaşayan oldu mu?