Megane 4 uzun dönem tecrübeleriniz

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
tsi daha iyidir hocam.
dci motor ile hepsinden kurtulmanız mümkün :) zaten 1.3 motor araba 1-2cc fark nedeni ile 1.6 motor vergisi ödüyorsunuz.

İlla benzin derseniz TSI motor da kesin çözüm sunar size :)

MeqaneIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 2017 megane 4 aracım için şanzıman güncellemesini nerede yaptırabilirim ? bunun ücreti ne olur acaba ?

MeqaneIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis dışında yapan yerler oluyor mu?

valla hiç bir bilgim yok hocam. ama ileri derecede bu işten anlayanlar yapabilir sanırım. Benim sorunum sadece yokuş aşağı inerken devir saati yükseliyor çok, ve vites atıp atmamakda kararsız kalıyor bazen atıyor bazen atmıyor. bu şekilde bir sorunum var. Ancak düz yolda veya yokuş çıkarken en ufak bir sorun yok. Ya da ben CVT şanzımandan geçtiğim için abartıyor olabilirmiyim bilemedim.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla hiç bir bilgim yok hocam. ama ileri derecede bu işten anlayanlar yapabilir sanırım. Benim sorunum sadece yokuş aşağı inerken devir saati yükseliyor çok, ve vites atıp atmamakda kararsız kalıyor bazen atıyor bazen atmıyor. bu şekilde bir sorunum var. Ancak düz yolda veya yokuş çıkarken en ufak bir sorun yok. Ya da ben CVT şanzımandan geçtiğim için abartıyor olabilirmiyim bilemedim.

Bu bahsettiginiz olay tum megane 4 lerde var mı bilmiyorum ama megane 4 edc si olan kaç kişiye sorduysam hepsinde var. Yetkili servis bunun tamamen gıvenlik amacıyla olduğunu araçlardaki eğim sensörünün bunu sağladığını belirtiyor. Yani güncelleme yaptırsanız bile değişmeyecek bilginiz olsun. Ben defalarca yaptırdım hatta en son 26 şubatta yaptırdım yeni bir yazılım gelmiş onu yapacağiz diye bilgi verdi servis ama yine sonuç aynı

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bahsettiginiz olay tum megane 4 lerde var mı bilmiyorum ama megane 4 edc si olan kaç kişiye sorduysam hepsinde var. Yetkili servis bunun tamamen gıvenlik amacıyla olduğunu araçlardaki eğim sensörünün bunu sağladığını belirtiyor. Yani güncelleme yaptırsanız bile değişmeyecek bilginiz olsun. Ben defalarca yaptırdım hatta en son 26 şubatta yaptırdım yeni bir yazılım gelmiş onu yapacağiz diye bilgi verdi servis ama yine sonuç aynı

Yeni bir yazılım gelip gelmediğini servise sorup öğrenebiliyor muyuz?

MeqaneIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim hocam. bende bugün ankarada yetkili servisi arayıp durumdan bahsettim. yazılım için 500 TL +KDV para istediler. Ancak bahsettiğim sorunun sorun olmadığını ve yeni yazılım dahi atsalar değişmeyeceğini söylediler. bende teşekkür edip kapattım.

Yani boşuna güncelletmeye gerek yok ozaman.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğiniz bir problem değil. Frene basma ihtiyacınızı azaltmak için bilinçli yapılan birşey. Dsg aracımda da birebir aynı idi.

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

MeqaneIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğiniz bir problem değil. Frene basma ihtiyacınızı azaltmak için bilinçli yapılan birşey. Dsg aracımda da birebir aynı idi.

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

evet hocam öyleymiş, öğrenmiş olduk. Uzun yıllar CVT şanzıman ve tork konverötürlü şanzıman kullanınca haliyle DSG/EDC çift kavramalılara yabancı kaldık :)