Megane 4 Yağ Eksiltme

LAGUNA2002

Nedret ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olayi bu kadar buyutmeye gerek yok servis zaten eksilen miktari tamamliyor ucret dahi almiyor bu kadar aoylenip ne yapacaksiniz yeni araba mi verecekler size araca yeni motor mu takacaklar. Olay gayet normal ve siradan bir durum. Sifir bir cok aracta olan bi durum. Adamlar aracimi aldogimda silecek iz yapiyor dedim sarf malzeme oldugu halde degistirdiler. Bu kadar kasmaya gerek yok.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kasmak için değil. Servis zihniyetini iyi bilirim ve bir çoğu işi yokuşa sürer. Bunları söylememdeki amaç beyfendi arabadan anlamadığını belli etmesin birazda önden diş göstermesidir. O zaman yaklaşım farklı olur. Ve ayrıca siz normal diyorsunuz ama bu kadar yağ eksiltme çok abartı bence sıfır motor olayı eskide kaldı bu motorlar fazlasıyla deneniyor sadece bir defa çalıştırıp takmıyorlar fabrikada.
Bu yüzden benim amacım beyfendinin yaklaşımını ön alıp aracıyla fazlasıyla ilgilenmelerini sağlamaktır.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ eksiltmesiyle, yağ yakması ayrı konulardır ve nedenleri farklıdır

sıfır motor, uyum sürecini tamamlayan motora göre yağ eksiltmeye yatkındır. bundan dolayı kullanım kitapçığında ayrıca uyarı vardır (kulanım kitapçığını inceleyiniz)

yapmanız gereken servise uğrayıp yağı tamamlatmanız. bundan sonra 2-3 haftada bir yağınızı çubukla kontrol edin

şu anki durumla arıza var denmesi zor ve uygun olmaz. tahminen uyum süresi bitiği için bundan sonra hiç yağ eksitmez yada çok az eksiltebilir. bunu takip etmeden kesin kanıya varılmaz

sadede gelirsem canını sıkma, yağı tamamlat takipte kal:)

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her şekilde serviste buna bir kayıt açtırmak şarttır. bir aracın bakım süresi tarih veya km. gelmeden lamba yakması yada yağ uyarısı vermesi yani bu oranda yağ eksiltmesi normal değildir kesinlikle. rodaj dönemine has bir kerelik maruz görülebilir budurum ama yine uyarı vercek kadar olmamalı diye düşünüyorum. lpg li araçlarda yine biraz olabilir ama bu oran bir bakım süreside yarım litrei geçmemeli. benim aracım 40.000 de rodaj dönemi dahil böyle bir sorun yaşamadım 3. bakımı yaptırdım. 20 yılı aşkın şöförlük tecrübem vardır. 15 yıldır da kendime ait bir aracım var. bu tecrübelere dayanarak söylüyorum bunları.

Pexs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç yetkili servise götürüldü, kontroller yapıldı. 1 LT Yağ ve 1 LT Antifiriz eklendi. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı bundan sonra daha sık gözlemle. yağını ve suyunu sık kontrol et. tekrar ikaz verecek kadar bir eksiltme olmamalı. olursa bence kesinlikle servisin üzerine git . sıkıntıyı garantiden gidersinler. normaldir safsatalarına inanma. hiçbir araç bir bakım süresinde ikaz verecek kadar yağ eksiltmez

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç yetkili servise götürüldü, kontroller yapıldı. 1 LT Yağ ve 1 LT Antifiriz eklendi. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.

kardeş beleş mi? para istedilerse ayıp etmişler:)

2-3 haftaya bir çubukla, fren hidroliği ve soğutma suyu seviyesini kontrol et. böylece aracın huyunu-suyunu da anlamış olursun. bundan sonra bu seviyede eksilteceğini sanmıyorum. ya hiç eksiltmez yada çok çok az olur düşüncesindeyim

arkadaşım sıfır megan2 aldı, yaklaşık 8-9 binlerdeydi diyeyim. uzun yolda seyir halindeyiz ikaz yandı. hayırdır filan derken bilgisayarı karıştırmaya başladık. ekranda yağı az uyarısı geldi. yavaşca servise kadar kullandık, eksik yağı tamamladılar. sattığında 6 yaşında 110 bini devirmişti, bir daha yağ eksiltme olmadı. başka örneklerde duyduk

sıfır motorda yağ eksiltme yatkınlığı sadece renoya has değil, hepsinde olabiliyor

Pexs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş beleş mi? para istedilerse ayıp etmişler:)

2-3 haftaya bir çubukla, fren hidroliği ve soğutma suyu seviyesini kontrol et. böylece aracın huyunu-suyunu da anlamış olursun. bundan sonra bu seviyede eksilteceğini sanmıyorum. ya hiç eksiltmez yada çok çok az olur düşüncesindeyim

arkadaşım sıfır megan2 aldı, yaklaşık 8-9 binlerdeydi diyeyim. uzun yolda seyir halindeyiz ikaz yandı. hayırdır filan derken bilgisayarı karıştırmaya başladık. ekranda yağı az uyarısı geldi. yavaşca servise kadar kullandık, eksik yağı tamamladılar. sattığında 6 yaşında 110 bini devirmişti, bir daha yağ eksiltme olmadı. başka örneklerde duyduk

sıfır motorda yağ eksiltme yatkınlığı sadece renoya has değil, hepsinde olabiliyor

Para aldılar hocam, azcık yüzsüzlük de yaptım 0 araba yağ mı eksiltir ve garantisi var paramı alınır gibi ama para aldılar :D 80 TL.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Para aldılar hocam, azcık yüzsüzlük de yaptım 0 araba yağ mı eksiltir ve garantisi var paramı alınır gibi ama para aldılar :D 80 TL.

iyi ağlayamamışsın:) sağlık olsun

fırsatın olunca kullanım kitapçığına dal:) aracı tanımanın en pratik yollarından biridir

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Sizin servis paragoz cikmis :) garantili araclarimda yag eksiltmelerine hic birine para almadilar benden. O paranin sizden cikacagi varmis diyelim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

son durum nedir, hala eksiltiyor mu?