Megane 4 Yardım

HESAPÇI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bilgilerinize güvenerek aracımda gördüğüm sorunlar hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.
2017 model 8 bindeki megane 4 aracımda
1) gaza basınca vites kolu ileri doğru hareket ediyor özellikle 4 ve 5. Viteslerde gaza basınca vites kolu bariz bir şekilde elimin altında dans ediyor neredeyse
2) bozuk yollarda gaz pedalı ve debriyaj pedalı seyir halinde titriyor ayağımın altında titreşimi hissedebiliyorum
3) tepe lambası araç kapılarını açtığımda otomatik yanmıyor. Açmak için her seferinde yanındaki düğmeye basıp açıyorum ve yine basarak kapatıyorum. Normalde karanlık ortamda araç kapısını açtığımda otomatik yanıp belli bir süre sonunda sönmesi gerekmez mi( daha önce Clio 4 kullanıyordum onda vardı bu özellik kapıları açtığımda otomatik yanıp bir süre sonra kendiliğinden sönerdi ) bu araçta Yok mu veya arıza mı var
4) son olarak ac ışığı yanıyorken mi klima devrede yoksa yanmıyorken mi( Clio 4 de ac ışığı yanıyorken klima kapalıydı ışık yanmıyorken klima devredeydi. Megane 4 lerde de durum aynı mı yoksa tam tersi mi çözemedim)
Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bilgilerinize güvenerek aracımda gördüğüm sorunlar hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.
2017 model 8 bindeki megane 4 aracımda
1) gaza basınca vites kolu ileri doğru hareket ediyor özellikle 4 ve 5. Viteslerde gaza basınca vites kolu bariz bir şekilde elimin altında dans ediyor neredeyse
2) bozuk yollarda gaz pedalı ve debriyaj pedalı seyir halinde titriyor ayağımın altında titreşimi hissedebiliyorum
3) tepe lambası araç kapılarını açtığımda otomatik yanmıyor. Açmak için her seferinde yanındaki düğmeye basıp açıyorum ve yine basarak kapatıyorum. Normalde karanlık ortamda araç kapısını açtığımda otomatik yanıp belli bir süre sonunda sönmesi gerekmez mi( daha önce Clio 4 kullanıyordum onda vardı bu özellik kapıları açtığımda otomatik yanıp bir süre sonra kendiliğinden sönerdi ) bu araçta Yok mu veya arıza mı var
4) son olarak ac ışığı yanıyorken mi klima devrede yoksa yanmıyorken mi( Clio 4 de ac ışığı yanıyorken klima kapalıydı ışık yanmıyorken klima devredeydi. Megane 4 lerde de durum aynı mı yoksa tam tersi mi çözemedim)
Şimdiden teşekkürler

1. Bu durum Volvo ve Renault larda görülen bir özellik nedeni üreticilerin, motor kulak pabuçlarını bu kadar yumuşak materyalden yapmalarından vites kolu hareket eder, amaç motorun titreşiminin şasiye daha az iletilmesini sağlamaktır. Yani konfor amaçlı ; sıkıntı Yok.
2. pedalı titremesi ise motor kulaklarından kaynaklanır. Gevşemiştir sonuçta vidaya bakar. Serviste bakımda tam sıkmamış olabilirler. motor kulağına baktırın .
3.tepe lambasının kapıyı açılınca otomatik açılması yada açılmaması ayarı var lamba kısmından ayarlayın
4.ac ışığı yanınca klima devrede olur

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşın açıklamalarına aynen katılmakla beraber bizim clio 4 lerde klima düğmelerinin üzerinde ac off yazıyor. bu yazı olmayan tüm düğmeler ışığı açıkken aktiftir. kreter bu yani. bizde ise ters olmuş. ben de aracı kışın almıştım yazın soğuk ihtiyacı hissettiğimde olaya uyandım. bütün kış aracı klima ile ısıtmışım. araç 90 lık olduğundan performans kaybı da olmadığı için oradan da uyanamadım.

HESAPÇI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için teşekkürler arkadaşlar
Ancak tepe lambasında söylediğiniz gibi bir ayar tuşu yok. Sadece aç kapa düğmesi var başka yok. Benim araç joy paket olduğundan eklememiş olabilirler mi. Megane 4 joy kullanıp da benim gibi sorun yaşayan var mı. Galiba servise götürmem gerekecek

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ancak tepe lambasında söylediğiniz gibi bir ayar tuşu yok. Sadece aç kapa düğmesi var başka yok. Benim araç joy paket olduğundan eklememiş olabilirler mi. Megane 4 joy kullanıp da benim gibi sorun yaşayan var mı. Galiba servise götürmem gerekecek
mutlaka vardır olmalı 70 model araçlatda bile vardır: düğme 3 kademedir her durumda kapalı her durumda açık ve otomatik orta konum genelde otamatiktir.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Kontak Açık Şekilde Direksiyonun Sağ Tarafındaki Aşağı Yukarı Düğmesi İle Ayarlara Girin Oralarda Menüsü Vardı Tavan Lambası İle İlgili Aktif Edince Düzelir...

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mutlaka vardır olmalı 70 model araçlatda bile vardır: düğme 3 kademedir her durumda kapalı her durumda açık ve otomatik orta konum genelde otamatiktir.

Megane 4 Düğme İle Değil Artık...

id0826

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavandaki Düğme orta konumda olacak ilaveten direksiyon kumandasıyla gösterge ekrandanindan ayar yapılacak düzelir.

MeganEE [emoji3]

HESAPÇI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim lamba işini çözdüm sayenizde. Tavanda falan düğme yok. Ayarlar kısmından hallediliyormuş aşikar arkadaşın dediği gibi. Hazır konu açılmışken küçük bir sorun daha var. Media kısmında USB deki şarkılar çalarken her seferinde aynı şarkıyı tekrar ediyor. Bunun ayarı nereden yapılıyor. Yani bir şarkıyı bitirince diğerine geçsin istiyorum. Kurcaladım bayağı ama bulamadım.