Megane 4 yol bilgisayarı sıfırlama sorunu

myg2354

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar megane 4 icon paket aracım var yol bilgisayarındaki ortalama tüketim menzil gibi bilgiler kendini 2-3 günde bir sıfırlıyor bir kaç araştırma yaptım bazı kişilerinde başına gelmiş ama bir çözüm bulamadım hiç bir şey yapmadan bu veriler bir kaç günde sıfırlanıyor ve mesela gösterge panelinde stil 3 seçmişsem bu sıfırlamada o da farklı bir stile geçiyor bilgisi olan arkdaşlar var mı ? Not: aracın aküsü yeni.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba , aynı başlık ve içerikli diğer konuları kaldırdım.Buradan devam edebilirsiniz.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracınız 2.el mi ?
Ekran beyni ne obd den bağlanıp müdahale edildi ise ondan dolayı olabilir .

myg2354

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba 2.el evet peki bunu nasıl düzeltebiliriz ? bazı kişiler aküden diyor fakat akü daha 1 yıllık akü aldıgım kişi yeni taktırmış faturası mevcut ama markası çok içime sinmesi eurorepar akü acaba ondan olabilir mi ? Aracı belli bir saat stop edince oluyor bu sorun mesela akşam geliyorum eve sabah aracı çalıştırınca sıfırlanmış oluyor.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eurorepar peugeot citroen gibi markalarla servis anlaşmalı olarak işlem yapıyor ondan çok kötü bir marka olduğunu düşünmüyorum belki renaultdaki motrio gibi düşünülebilir. Yazılım ile ilgili bir sorun olabilir yazılım versiyonuna göre sorunlu çalışıyor olabilir belki servisten yazılım versiyonunun güncellenmesini talep edebilirsiniz aynı zamanda onlarda aküyü kontrol ederler belki aküde üretim hatası vb. var ise garantiden değiştirsin faturası da var olduğu için yada arkadaşın belirttiği gibi hatalı bir OBD işlemi de gerçekleştirilmiş olabilir.

myg2354

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eurorepar peugeot citroen gibi markalarla servis anlaşmalı olarak işlem yapıyor ondan çok kötü bir marka olduğunu düşünmüyorum belki renaultdaki motrio gibi düşünülebilir. Yazılım ile ilgili bir sorun olabilir yazılım versiyonuna göre sorunlu çalışıyor olabilir belki servisten yazılım versiyonunun güncellenmesini talep edebilirsiniz aynı zamanda onlarda aküyü kontrol ederler belki aküde üretim hatası vb. var ise garantiden değiştirsin faturası da var olduğu için yada arkadaşın belirttiği gibi hatalı bir OBD işlemi de gerçekleştirilmiş olabilir.

bugün sanayide akücüye gittim akü iyi dedi başka bir özel servise yönlendirdi, özel serviste pc bağlanınca bir arızası yok aküden kaynaklanıyor bazen bu aküleri araba kabul etmiyor bir akücüye geç değişsin sorun giderilir dedi fakat emin olamadım

myg2354

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bugün sanayide akücüye gittim akü iyi dedi başka bir özel servise yönlendirdi, özel serviste pc bağlanınca bir arızası yok aküden kaynaklanıyor bazen bu aküleri araba kabul etmiyor bir akücüye geç değişsin sorun giderilir dedi fakat emin olamadım ayrıca bugün pc bağlandı obd tarzı bir hata olsa çıkmaz mıydı ?