megane coupe aranıyor - izmir

chronic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisin renaultnet ekranı bugün açılmadı bu yüzden satış sonrası kayıtlarına kimse ulaşamadı
şase bilgilerini verdim ben muhtemelen sabah dönüş yapacaklardır...

çok teşekkürler, 4 gözle bekliyorum sonucu

kardeşim sen nerdesin İzmir de ? çiğli organizede tanıdık var expertiz i ücretsiz yapıyorlar onlara bi sorayım hala ücretsiz yapıp yapmadıklarını istersen bana msn ini at özelden

PM attım xD

Chronic,şahsi düşüncem komple boyanmış bir araç için 14,250 çok yüksek,sadece kilometresi düşük diye o paraya değmez,sonrasında satma kolaylığı olsun diye düşük kilometre olsun diyorsun ama sende komple boyalı bir aracı istediğin fiyata satamayabilirsin,benimde coupem var 4 ay önce aldım,hiç boyasız,değişensiz,yüreyeni motoru iyi durumdaydı,ama iki arka çamurluk ciddi çizilmişti (biriileri özellikle yapmış belli),sunroofu bozuktu,kilometresi yüksekti 170000,ben aracı çok uyguna aldım seninkinin 2/3 fiyatına,çamurlukları boyattım,lastik taktım,sunroofuna bu hafta yaptırıyorum,toplamda 1500,2000 masraf yapmış olucam,ama aracım kilometre hariç çok temiz bir araç olmuş olucak,zaten ben sadece hafta sonları çok az kullanıyorum,yani diyeceğim şu önceliklerini iyi belirle ona göre seç,başkasına uymayan bir araç sana uyabilir,ama sonra satmasınıda düşün,sen aracı araştırmış sahibinin dediğini doğrulamışsın ama sen satarken kolayına inandıramazsın kız arkadaşı yapmış boyatmış vs,şimdiden coupen hayırlı olsun,bu arada benimde ilk arabam ve şoförlüğü bunda öğreniyorum:)

boyasına bakacak adama satmam satacak olsamda..
hem kaldıki araba beni üzmediği sürece sanmıyorum satayım xD üzüp üzmeyeceğinide inşallah pazartesi görücez

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu resimdeki gibi birşey arıyorum... çok mu zor sizce???? (bu aracın sahibine ısrar ettim ama satmıyor)

QdmiI.jpg
NOChV.jpg

gri yada mavi istiyorum, başka renk (özellikle sarı) benden uzak olsun.

1 aydır dolaşmadığım bakmadığım yer kalmadı. yok bulamadım. izmir bucada otokente gittim 2 haftada 3 sefer, binlerce araç içinde 4 tane tigra var; 1 tane megane coupe yok... kemalpaşada oto pazarına gittim sadece 1-2 coupe araç vardı ve tabiiki megane değildi hiçbiri. sahibindencom u 1 aydır sıkısıkıya takip ediyorum, bi türlü istediğim aracın ilanını veren olmadı xD

istediğim özellikler:
- kesinlikle 2000 model ve üstü
- gri yada mavi
- fuul+fuul model (sunrooflu olanlar işte)
- koltuklar bitik olmamalı (bitikse eğer pazarlık payı yüksek olmalı-ön koltuklar deri değişim 500tl civarında)
- 120bini aşmış da olmamalı, ilk aracım olacak o yüzden heryere arabayla giderim. km yüksek olursa ileri zamanlarda sorun çıkartır başıma.
- ufak tefek sıyrık falan sorun değil, belaltı çiziklerden boyanmış sorun değil, takıntım yok
- önden kazası olmadığı sürece sorun yok.
- en önemlilerden bitanesi heryeriyle oynanmış olmasın, görüyorum orasını burasını değiştirmişler arabanın içim gidiyor.
- ilk aracım olacağından ve şöförlüğüm olmaması nedeniyle aracı ancak ege bölgesinden alabilirim, daha uzaktan getirmek istesemde getiremem :/
-14000TL ayırabilirim

haha tam bende bunu demek istemiştim:D

chronic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
satıcının çocuğu hastalandığı için pazartesi gösteremeyeceğiz. çarşamba yada cuma göstericez servise.

chronic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
off bekle bekle patladım.. bi alamadıkk.. perşembe randevu aldık bakalım renault servisinden nolucakk...

1- bişey sorucamm aracın şuan kaskosu var, ben aracı alırsam o kasko ne olacak.?
2- aracı alınca trafik sigortasını ben mi yatırıcam? yani araç el değiştirince trafik sigortası yatırmak zorunlumu?
3- notere vereceğim 70-80 tl dışında başka masraf var mı?

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
off bekle bekle patladım.. bi alamadıkk.. perşembe randevu aldık bakalım renault servisinden nolucakk...

1- bişey sorucamm aracın şuan kaskosu var, ben aracı alırsam o kasko ne olacak.?
2- aracı alınca trafik sigortasını ben mi yatırıcam? yani araç el değiştirince trafik sigortası yatırmak zorunlumu?
3- notere vereceğim 70-80 tl dışında başka masraf var mı?

Bekleyen derviş muradına ermiş...:)
1- Satıcı kaskoyu sana devretmek isterse devam edebilir kasko ama hasarsızlık indirimi varsa ve yeni araç alacaksa devredeceğini sanmıyorum...
2- Trafik sigortasını sen yaptıracaksın tescil değişince otomatikman eski sigorta iptal olur...
3- Başka masraf yok...

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hadi hayırlısı inş araç güzeldir beğenerek içine sinerek alırsın

chronic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet hayal kırıklığı oldu biraz

komple boyalı
4-5 tane elektronik problemi var
hava filtre borusu açılmaya başlamış
üfleyici kutu değişmesi gerekiyor
sol arka teker rulmanında ses var
ön tampon alt bakalit sağ ve sol parçaları yok
tork kolu değişmesi gerekiyor
klima kompresörü ve direksiyon pompası kısmında yağ kaçağı var kontrol edilmesi gerekiyor
vites kutusu ve motor bloğu arasında yağ kaçağı var
krank kasnağı kısmında yağ kaçağı var, (triger de değişmesi gerekiyor sanırım satıcı bişeyi bilmiyor, servistekiler de değişip değişmediğini anlayamıyorlarmış nasıl şeyse)
beşikte darbeler var
aksesuar kayışında çatlaklar var

sizce bu şartlarda satışa devam edilirse fiyatı ne kadar indirmeli?
serviste uçuk fiyatlardan bahsettiler

Son düzenleme:

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet hayal kırıklığı oldu biraz

komple boyalı
4-5 tane elektronik problemi var
hava filtre borusu açılmaya başlamış
üfleyici kutu değişmesi gerekiyor
sol arka teker rulmanında ses var
ön tampon alt bakalit sağ ve sol parçaları yok
tork kolu değişmesi gerekiyor
klima kompresörü ve direksiyon pompası kısmında yağ kaçağı var kontrol edilmesi gerekiyor
vites kutusu ve motor bloğu arasında yağ kaçağı var
krank kasnağı kısmında yağ kaçağı var, (triger de değişmesi gerekiyor sanırım satıcı bişeyi bilmiyor, servistekiler de değişip değişmediğini anlayamıyorlarmış nasıl şeyse)
beşikte darbeler var
aksesuar kayışında çatlaklar var

sizce bu şartlarda satışa devam edilirse fiyatı ne kadar indirmeli?
serviste uçuk fiyatlardan bahsettiler
8-9 arasına alınabilir ama alma sakın temiz coupe buluruz ;)

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence de sakın alma

chronic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
citroen xsara, chevrolet lacetti, opel astra hb, vb
denk gelirse o fırsatları da değerlendiricem..
coupe bulması dert, bekle bekle tamam sağlam bulduk diyoruz sorunlu çıkıyor