MEGANE COUPE [BF] Supersprint Uygulaması

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun, güle güle kullan..

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun evren abi :) güle güle kullan :eyv

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
​Hayırlısı olsun kardeşim...:eyv

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun

efesec

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi gunlerde kullan

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese teşekkür ederim, darısı isteyenin başına...
En başta Hakancım, o gırtlağı bende yaptırmak istemedim. Ama iş krom boru ayarında olunca ne yazıkki 2 katı para çekmeye başlıyorlar. Zaten borunun en gırtlaklı kısmında bile 55 mm'den aşağı inmiyor. Dirseklerdeki 5mm lik kaybın performansı çok etkileyeceğini düşünmüyorum. Gelgelelim diğer bir hususa, R serisi egzozlar Supersprint'in sitesinden yok ama tüm süpersprint getiren modifiyecilerde vardır bu ürün...Artı kutusu Made in İtaly yazar. Bir de açıkçası ben bu zamana kadar hiç bir SS'in çakması göremedim. Ona benzetip üreten var ama kimse egzozundaki lazer yazısından, amblemine kadar birebir kopyasını yapmayı göze alamaz. Ayrıca bu seriler 1998'den beri var. O dönem bırakın kopyasını, orjinalini bulmak bile işti...
Doğrudur, son susturucuyu değiştirmek çok performans sağlamaz ama iki katalizörü söküp, düz boru bağlayıp, son susturucuyu da SS koymanın beygir artışı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta tüm egzoz tertibatını elden geçiriyorsunuz. Tahminim 7-8 beygirdir, azı vardır, fazlası yoktur...Yakıt konusuna gelince, eskiye nazaran yakması doğal, modifiye işi arabaya garip bir yakıt ekonomisi eğrisi sunar. İlk yapılan modifiyeler de yakıt tüketimi yukarı doğru eğilim gösterirken sonraki eklemeler sonucunda yakıt eğrisinde düşüş eğilimi görülür. Mesela, Eren'in araç o kadar modifikasyondan sonra hala şehir içi 8lt, şehirlerarası 5-6 lt aralığında yakıt tüketimine sahip...

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SS den sonra senle bi deneme iyi olurdu.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bizede fikir olurdu evet. Bende egzoz bağladım aracıma lakin deneme yapmak kısmet olmadı. Dün itibariyle muayenemde bitti. Eski katalizörlü sisteme geri döneceğim. Bulamadık ellenmemiş bir f7r Onur abide uzak işte :)

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende çok merak ediyorum, umarım yakın bir zamanda görüşürüz. Hürmetler...

mert

Mert Kaan BAYKAL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun gule gule bagırtın:)