Megane coupe döşemelerin degişmesi

ozkan2614

Özkan ÇELİK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane coupe 2000 aracımın sürücü tarafındaki deri döşemeli koltukta yırtılma ve çatlaklar var onu nasıl hallede bilirim gördükçe canım sıkılıyor :(

dogukan_aynali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benımde aracımda derı koltuk yok orjınal derı koltuklarını bulabılırmıyım bıde fıyatlar nasıldır acaba :) buda ıkıncı soru olsun

hcatioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar bu vip dizayn yapan yerler tamamen döşeme değişimide yapıyor bilginize 500 600 lira gibi bir fiyata komple tüm deri aksamı değiştirmek mümkün

ogedayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla ben sordum deri döşeme komple 2500 tl. suni deri istersen 1600 tl dediler izmirde...

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece parça olarak değişim yapılıyor.fakat dikkat edince belli oluyor.kenar köşe
yerlerde ise yıpranan yerler parça olarak değiştirmek daha mantıklı bence.benim
şöför koltuğunun sol tarafındaki parçada çok yıprandı son 1 yıldır bende o parçayı değiştircem sadece

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de aynı sorun var ama deri döşeme kısmen bile olsa bildiğin ateş pahası.

hilmii_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben döşemeciyim arkadaslar araç koltulkarı ister hakıkı derı ister suni deri ister kumas kaplanır istanbul / ümraniye 0534 724 54 08

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Daha dün arabama özel koltuk kılıfı diktirdim. Öncelikle sizin gibi fiyatları araştırdım. VIP deri kaplayan veya VIP olduğunu iddaa eden şatafatlı yerler 2500 tl ile 1500 tl arasında değişen rakamlar veriyor. Daha mütevazı bir yere gittiğimde ise sadece koltuklar için (kapılar dahil değil) 850 tl istediler. Birçok usta da koltuklarımın çok girintili çıkıntılı(ayrıntılı) olduğunu söyledi ben beceremem diye de itiraf etti:) Velhasıl kumaş konusunda da kararsız kalınca yedek parça servisine gittim. Ruhsatımı verdim ve fiyatlara baktık. Sadece oturduğum ve sırtımı yasladağımı 2 adet parçaya 950 tl istediler. 4 koltuğu komple sipariş ettiğinizi düşünün neredeyse bir araba parası:)
En sonunda kendi markasıyla hazır koltuk kılıfları üreten bir imalathaneye gittim. Ustayla konuştum. Dedim ki:)
Usta bu arabanın orjinal kılıflarına zarar vermeden üzerine kılıf kaplayabilirmisin. Kılıflar gergin ve tüm koltuk hatlarını belli edecek şekilde olmalı. Üstelik orjinalınde kaç parçadan oluşuyorsa aynı şekilde dikmelisin. 2 renk kumaş kullanmak istiyorum. Başlıklarında ayarlanabilir fonksiyonunu kaybetmemesini istiyorum.
Hemen mezurasını eline alıp arabanın içine girdi. baktı ölçtü biçti, şekiller çizdi, dokundu hisetti:) olur dedi. Kapıları ben yapamam ama koltuklarını orjinali gibi yaparım. Fiyat sordum ve 4 basamaklı rakamlar bekliyordum. Ne dese iyi. 250 lira işçilik dahil. Kapılar içinde yeterince kumaş veririm sana gider döşemecide yaptırırsın. Gözlerim parıldadı valla. Denemekte fayda vardı. topu topu 250 lira. Güzel olmazsa sökerim diye düşündüm. İş bitti. Ben beğendim. Fotoğraflarını da atarım yakında. Yan kapılar için sadece işçiliğe 250 tl istiyorlar. Yani toplamda 500 liraya tüm döşemeleri çift renk ve orjinaline uygun tasarımda yenilemiş oldum. Seçim sizin. Anadolu yakasında olanlar için adres verebilirim.

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben döşemeciyim arkadaslar araç koltulkarı ister hakıkı derı ister suni deri ister kumas kaplanır istanbul / ümraniye 0534 724 54 08

Genelde bazı parçalarda sürtünmeye bağlı yırtılmalar oluyor, fiyat ve yer konusunda bilgi verebilir misiniz?

hilmii_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yer istanbul ümraniye dudullu fıyat konusunda kumasa bakmak gerek yanlıs bılgı vermım yanı