mavigalaksi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hareket halindeyken ve rolantide hız göstergesi yukarı aşağı oynuyor. Zaman zaman da ABS ışığı yanıyor. Diğer tüm göstergeler normal çalışıyor. Acaba sorun nereden kaynaklanabilir? Km sensörünün arıza yapmış olabileceğini düşünüyorum. Acaba hızı nereden okuyor.

Aracım 2000 model megane coupe 16 16V. Hız göstergesi iyice tozuttu, 90km hızla giderken birden 220km hız göstermeye başlıyor :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aramıza hoş geldin. öncelikle kendini üye tanıtımları bölümünde tanıtmanı rica ederim.

probleminle ilgili olarak; aracının marka, model, vs bilgisini verirsen daha kolay yardımcı olabiliriz :eyv

mavigalaksi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2000 model megane coupe 16 16V. Hız göstergesi iyice tozuttu, 90km hızla giderken birden 220km hız göstermeye başlıyor :)

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
gösterge kafa yapıyo... servise gidiniz... :cool:

19bao07

Bilgi Girilmemiş
aracın 0-220si 9sn falan demekki :D süpermiş ya :D
şaka bi yana anlamam pek bu işlerden , yardımcı olcak bırı vardır mutlaka ;)

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konunun dikkat çekmesi için başlığı değiştirdim.

yakın zamanda motor yıkadın mı? ya da aracın içinde su alma problemi var mı? taban halısı ıslanması vs gibi.. eğer böyle bir durum varsa; ya sigorta panelin nemden zamanla oksitlenme yapmıştır ya da yine suyun sebep olduğu başka bir şey olabilir.

bunu denemenin en güzel yolu başka bir gösterge ile test etmek olur. benimde geçen sene benzin göstergemde problem vardı. kendi kendine yükseliyordu hatta tepeden ters dönüp devir ibresi kısmına geliyordu :) sorunu temiz çıkma bir gösterge alarak çözdüm.

kendini tanıtmadığın için hangi ilde olduğunu bilmiyorum ve seni yönlendiremiyorum.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Takım kaptanımız ve coupé kullanıcılarımız çok başarılır deneyimli Renaulttculardır .
sorununuzu ve neden olabilecek durumları daha detaylı anlatırsanız daha iyi yardımcı olabilirler .

mavigalaksi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm arkadaşlara vermiş oldukları bilgiler için teşekkür ediyorum. Sorunu çözdüm, sigorta paneli oksitlenmesi teşhisi koydu sanayideki usta. Akünün olduğu yerdeki kablolar oksitlenmiş ve kablo kopmuş. Bir demet kabloyu birbirine bağlayan, beyaz renkli soketi, kesip attı. çürümüş uç kısımlarını keserek birbirine ekledi. 40tl lik işçiliğe mal oldu ama sorun çözüldü :)

ogedayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu problem müşürden de kaynaklı olabiliyor. Sanayide 80-100 tl gibi bir fiyata hallediyorlar. Siz ucuza halletmişsiniz.

cobrasnake

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun.