Megane Coupe höparlör ihtiyaci

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben orjinal kolonları çıkardım çok dandikler yaa kagıt parçası resmen...saklıyorum aracı satarken onları takıp satarım..bence siz yine düşük watlı marka kolon alın 13cm lik..pioneer da var mesela 1000li seriler..orjinal teyp rahat kaldırır..bass ayarınıda 2 falan yapıp tizi açarsanız ses kaliteside düzgün olur...

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah allah cok garip ses kalitesinin dü$mesi , teyp ciki$larini bi kontrol ettirmenizde fayda var ; patlatma olayi üstüste ya$andiysa eger ciki$larla ilgili bi problemde olabilir. Mumkun degil ustunde tweeter olan bi pioneer veya jbl companentlere yakin bi hoparlor alipta duzgun ses vermemesi.

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
Orjinal hoparlör almak mantıklı değil. Aracınıza uyumlu bilinen markaların hoparlörünü tercih edebilirsiniz.
Aldığınız hoparlöre göre de bass tiz ayarlarını yapacaksınız. Mesela tiz 8 bass 4-5 gibi.

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben anlatamıyorum sanırım. Sorun bass-tweeter olayı değil. Kalite düştü..Bass ı açsanızda işe yaramıyor. Burak arkadaşım kağıt parçası dedin ama 8'e kadar bass ı açabiliyordum orjinal kolonlarda...Şimdi Alpine var açamıyorum. Sesin ciddi kalitesi düştü...Şimdi ön şöför kapısındaki kolonda patladı. Sanırım eski olduklarından ve kaliteli bir üründe olmadığından patlamıştır. Acaba onu da Alpine ile değiştirsem iyice berbatlaşır mı ses...Hayret! Çok enteresan bir durum. Alpine kolonları takan tesisatçı abimizde orjinal kolonlar gibi uyum yapmadığından ses kalitesi düştü ifadesini kullanınca, orjinalleri arama peşine düştüm..

purmol

Bilgi Girilmemiş
ben anlatamıyorum sanırım. Sorun bass-tweeter olayı değil. Kalite düştü..Bass ı açsanızda işe yaramıyor. Burak arkadaşım kağıt parçası dedin ama 8'e kadar bass ı açabiliyordum orjinal kolonlarda...Şimdi Alpine var açamıyorum. Sesin ciddi kalitesi düştü...Şimdi ön şöför kapısındaki kolonda patladı. Sanırım eski olduklarından ve kaliteli bir üründe olmadığından patlamıştır. Acaba onu da Alpine ile değiştirsem iyice berbatlaşır mı ses...Hayret! Çok enteresan bir durum. Alpine kolonları takan tesisatçı abimizde orjinal kolonlar gibi uyum yapmadığından ses kalitesi düştü ifadesini kullanınca, orjinalleri arama peşine düştüm..

kalitesinin düşmesi orjinal teyp çıkışlarının güçlü olmaması hoparlörleri iyi besleyemediği için de sana öyle geliyo orjinal hoparlörler daha vasat hoparlör yerine 16 comp. takımı çok makbule geçer arabaya :)

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

orjinal ana ünite ile kaliteli hoparlörlerden verim alamıyorsunuz sorun tamamen bu anladığım kadarıyla.

bunun nedeni ana ünitenin hoparlörlere ihtiyacı olan verimde güç gönderememesi böylelikte sesdeki o kontrast da düşüyor.
yapılması gereken en mantıklı şey müzik sisteminizde komple bir revizyona gitmek ya da en azından ana üniteyi değiştirmek.

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim coupede, orjinal teybe bağlı cadance ön-arka takım vardı,gayet verimli çalışıyorlardı.
Sistemi büyüttüm,şimdi erdinin coupedeler.
Sorun ana üniteden de kaynaklanıyor olabilir.

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne gibi bir revizyona gidilmeli? Amfi mi? Teyp orjinal kalsin istiyorum. SOnradan koyma teyipler konsolda iyi durmuyor..:)

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne gibi bir revizyona gidilmeli? Amfi mi? Teyp orjinal kalsin istiyorum. SOnradan koyma teyipler konsolda iyi durmuyor..:)

Kaliteli bir sistemin ba$langici kaliteli bir ana üniteden ba$ka bir$ey degil maalesef. 4x50w ciki$li bi teyp i$inizi görecektir. Tercihen pioneer , ustelik koldan kontrolu iptal etmenize gerek kalmayan modelleride mevcut. Biraz ara$tirmanizda yarar var.

daschund

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaliteli bir sistemin ba$langici kaliteli bir ana üniteden ba$ka bir$ey degil maalesef. 4x50w ciki$li bi teyp i$inizi görecektir. Tercihen pioneer , ustelik koldan kontrolu iptal etmenize gerek kalmayan modelleride mevcut. Biraz ara$tirmanizda yarar var.

:eyv:eyv:eyv

ben cliomda ;
orjinal sistemini söküp ...
önlere ve arkaya alpine hoparlör
ana ünitede alpine aldım...
koldan kumanda takıntınız yoksa sistemi komple kaliteli, bir sistemle değişin derim..