CanBkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim motorları ikiside çalışıyor aldığımda yavaş çalıyordu actım temizledim gresledim anca bi tarafın dişlisi kırık motorun içindeki plastik dişlilerden biri kırık yani motor çalışıyor ancak elle yardım etmek gerekiyor yani elle müdahale edilmesse diş kırık olduğundan cam geri atıyor kendini sürekli aynı yerde aç kapa yapıyor sizin anlıcağınız bu dişliyi bulabilirmiyiz yada motoru 2. El cıkma farketmez fiyat ve yer bilgisi olan varsa bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim motorları ikiside çalışıyor aldığımda yavaş çalıyordu actım temizledim gresledim anca bi tarafın dişlisi kırık motorun içindeki plastik dişlilerden biri kırık yani motor çalışıyor ancak elle yardım etmek gerekiyor yani elle müdahale edilmesse diş kırık olduğundan cam geri atıyor kendini sürekli aynı yerde aç kapa yapıyor sizin anlıcağınız bu dişliyi bulabilirmiyiz yada motoru 2. El cıkma farketmez fiyat ve yer bilgisi olan varsa bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler

Çok zor gibi, ben de bagaj kilidinin içindeki dişliyi aradım ama bulamadım, alternatif çözümlere yöneldim.

Bu arada senin o dişliyi tek başına bulma şansın, %1. Motoru bulursun belki ama ona da çok fiyat çekerler.

Tavsiyem oraya plastik malzemeyle yapay bir diş yapılmasıdır. Bence bunu başarabilirsiniz :) bu konu yardımcı olabilir.

http://www.ozyurek.org/mondeo-koltuk-yukseklik-ayar-motoru-tamiri/

CanBkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonunda öyle olucak başka çare yok motoru bi kere buldum 250 lira dediler vazgeçtim neyse teşekkürler :)

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sonunda öyle olucak başka çare yok motoru bi kere buldum 250 lira dediler vazgeçtim neyse teşekkürler :)

Rica ederim, ben de bagaj kilit motorunu istedim adamdan bana komple bagajı 500 TL'ye satmaya çalışmıştı :D

sukru 32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim de calismiyodu kelebekler .soktuk yagladik halloldu..yalniz iclerinden ince yuvarlak pile benzer birer parça cikarttik..o parçalar motoru yavaş latiyor dedi ustam..simdilik canavar gibi maşallah. .

elverado

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb arkadaşlar be nımde kelebek cam motorlarında skıntım var bir tanesini soktuk yağları temızledık çalışmaya başladı fakat vidalayıp kapatınca bir kaç kere çalışıp eskisi gibi çalışmıyor sebebi nedir ?

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb arkadaşlar be nımde kelebek cam motorlarında skıntım var bir tanesini soktuk yağları temızledık çalışmaya başladı fakat vidalayıp kapatınca bir kaç kere çalışıp eskisi gibi çalışmıyor sebebi nedir ?

Şu an hiç mi çalışmıyor? tekrar yağ sürdünüz mü acaba ?

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor çalışıyorsa, sorun motorun kutusunun içerisindeki iletken tellerin yağdan dolayı motora elektrik gitmemesi olabilir. İletken telleri yağdan arındığından emin olun. monte etmeden önce kablosunu bağlayıp test etmenizde fayda var.

elverado

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tsk arkadaşlar sorunşu tamamen içindeki yağ dan arındırdık motorda sorun kalmadı

deli_manyak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abicim tebrikler.. Ellerine sağlık. Çok güzel anlatım..