Megane coupe otomatik vites sorunu..

nermi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar acil yardımınızı bekliyorum aracımda bir simge yanıyo altındada auto yazıyor..büyük ihtimal otomatik vites arıza işareti ama tam olarak nasıl bi arıza acaba.. vitesi d ye taktığımda araç çok yavaş kalkıyo..normalde d ye taktığımda freni bırakınca arac kendisi hareket ediyordu şimdi gitmiyor..geri viteste sıkıntı yok ama.. acil yardım bekliyorum arkadaşlar..

elverado

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş beyinde oksitlenme olabilir iyibir beyinciye baktır aracı zorlama istanbul daysan iyi usta var sefaköy

nermi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok kardeşim bursada oturuyorum..

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, o ışık vites arıza ışığıdır, viteste kaptör arızası olduğunda yanar ve vites kendini 3.viteste kilitler. bu yüzden kalkışlarda yavaş kalkar hatta çok zorlanarak gider.
stop edemediği için dişlileri iyice yersiniz. bu şekilde kullanmayın aracı sakın. Kaptörlerin ve vites içerisinde bulunan balataların değişmesi gerekmekte, bu parçaların değişimi komple şanzıman indiği için çok pahalıdır.
işçilik ve parça dahil ortalama 1000 tl yi bulur özel serviste. Yetkili servise hiç değinmiyorum bile.
Bu arada bu parçaların ortalama 60 bin - 80bin km aralığında değişmesi gerekiyor :eyv

nermi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgi için tşk ederim..dediğiniz maliyet çıkacaksa ortaya aracım baya bi yatıcak anlaşılan:(

FARUK F

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de de ayni sorun baŞladi.bursada nerde ve kaÇa yaptirdiniz.cepİm 5325046063 bİlgİ verİrsenİz sevİnİrİm.

Zombi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim aracımda P deyken hiç ses yok vitese aşdığım zaman türbünden vızzz diye ses geliyo sürekli ara sıra auto lambası yanıyo vites geçişlerinde hiç bir sorun yok yardımcı olabilirmisiniz