Megane Coupe Su Almış Yardım !

zaferr_26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araci alali 1 2 gün oldu zemin döşemesi siril siklam çıktı dikkat etmemistim alirken ilk önce on izgaradan akunun ordan vs alicagini düşünmüştüm epeyce su döktüm ordan almadığını sunrooftan aldigini gördüm fakat şu an sunroofu yaptiricak yani ona ayiracak bütçem yok ne onerirsiniz sunroof tek tarafli calisiyo yani acmaya calisiyo sag taraf hareketsiz sol kisim acmaya calisiyo kendini çaprazlasiyo kapatmayi deneyincede sol ön kisim tam basmiyo kapanmiyo suyu tam ordan aliyo ne yapabilirim zemin siril siklam bu soğuk havalarda nasil kuruturum onerilerinizi bekliyorum

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba; Ön çamurlukların hemen lastik üstüne doğru, tahliye kanalları var. lastikleri tam sol ve sağ yapıp çamurlukları aralayıp tahliye borularına ince bir çubuk yardımıyla temizleyin. Çubuğu soktuğunuz anda biriken pisliklerin çıktığından emin olun. Ne illet bir şeydir çok iyi bilirim. Sorun buradaysa geçmiş olsun.

zaferr_26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tahliye hortumlarini göremedim davlumbazi araladim fakat bulamadim tam olarak yeri nerde tampona dogrumu cama dogrumu kardeşim

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şoför koltuğu ve yolcu koltuğu açısında.

camanga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En sağlıklı alyen anahtarla sunroof camını söküp ukarıdaki 4 delikten bir kılavuz yardımıyla boruların içini temizlemek

camanga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sunroof ayak kırılmıştır bu arada çok para istiyorlar ben kendi arabamın ustası oldum malzeme parası 50 lira ama gelgelelim 500 liradan aşağı yapan yok. Ben havanın düzelmesini bekliyorum malzemelerim hazır söküp toplayacam :)

zaferr_26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malzemeleri nerden tedarik ettiniz kardeşim

camanga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kusuba bakma geç görmüşüm nette var megane sunrof ayağı diye aratırsan çıkar gittigidiyorda falan var

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı problemi yaşadım. sunroof kanalları tıkalı. ben elektrik.iden 2m civarı sert bir tel aldım. ucunu geriye kıvırıp güzelce katladım, pens yardımı ile. sonra ittire ittire kanal açıldı. açıldığı anda aşağıya su akıyor zaten. alttan illa tahliye hortumu ucunu görmenize gerek yok. Yukarıdan sokacaksınız teli

zaferr_26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Estafurullah hocam sunroofu tamir edebildiniz mi metal ayaklari buldum havalar karli olduğu için hiç dokunmadim sizde durum ne

Birde hortumun uclari nerde tahliyesi su nerden akiyor hocam