Megane Coupé Titreme Sorunu (Çözüldü)

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim coupe'de de bazen böyle bir sorun oluyor. soğuk havalarda daha çok oluyor sanki. ilk çalıştırdığımda bir süre titreme. 1-2 dakika beklemeden hemen gaza basarsam araba gaz yemiyor stop edecekmiş gibi zorlana zorlana gidiyor. 1-2 dakika içerisinde normale dönüyor ve soğuyana kadar bir daha sorun olmuyor.

benim sorunum da mı bobindir sizce?

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi aynı sorun bendede var. ankarada bu işi yapacak usta varmıdır.

şaşmaz'da Vehbi Usta'ya uğra, Semih'in selamı var dersen yardımcı olur.

Vehbi Usta 05063373313 (Sözen Oto / Şaşmaz 60. Noter'in arkasında)

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

kardeşim sağol. vehbi ustaya motorla ilgili her sorun için gidebilirmiyim. birde ben şimdi sinoptayım kısmetse hafta sonu geliyorum ankaraya. uzun yolda bana zararı olurmu bunun.

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben nekadar lpgye .ok atsamda :aytuğ bir haftadır araştırıyorum,ufak devirlerde silkelenme(özellikle 2.viteste çok belli),motor çalıştığında tekleme(patlak eksoz gibi) vs sorunlarının enjektör temizliği yapılacak dedi biryer ama bu belirtilerin hepsi bobin arızası zannedersemhımm araç şuandada aynı şekil eğer sizdeki sorunlarda aynı ise ben bir ay içerisinde yaklaşık 2500km yol yaptım,korkmaya gerek yok aynı sorun devam ediyor başk arıza falan vermedi hihi anlatmak istediğim uzun yolda hiçbir sorun olmuyor

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim sağol. vehbi ustaya motorla ilgili her sorun için gidebilirmiyim. birde ben şimdi sinoptayım kısmetse hafta sonu geliyorum ankaraya. uzun yolda bana zararı olurmu bunun.

mekanik-motor ustası, gidebilirsin. çekiş problemi ve silkelemek dışında bir şey olacağını sanmıyorum.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Fazla yakıt yakar .
Çekiş olmaz .

Bence yaptırın da gidin . En kötü ihtimalle serviste yaptırırsınız .

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bulunduğum yer biraz mahrumiyet bölgeside o yüzden sordum. burdakiler usta değil kasap:D gördükleri arabalar standart brodway-toros-şahin-doğan vs:D o yüzden ankarada götürmek istiyorum.:D

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

kaptan bugün semih ustanın yanına gittim. ama sorunun sadece bobinden olmayabileceğini söyledi. olası nedenler bobin/ateşleme bujisi/gaz kelebeği kesin birşey yok. başka bir ustada pistonların üstüne su geliyor olabilir dedi. kafam karıştı. bu arada gaz kelebeği kıvançta varmış. 106 ya takılmış sanırım.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yengemin otomatik pejo 206 sında da benzeri bir sorun vardı onun kisi map sensöründen çıkmıştı.