Megane/Focus/Era - Otomatik ???

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 Megane 2ler, ya da bir bölümü 115 hp diyeyim.Normalde 110 hp.Megane 3 1.6 16V BVA+LPG istanbulda 30 kuruş yakıyor arakadaş

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG ile kullanımda performans kaybı ne durumda acaba, bilginiz var mı?

LPG'de performans kaybı elbet olur ama ne derece olur o konu hakkında bir bilgim yok.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2008 Megane II Privilage BVA Dizel Otomatik kullandım daha önceden, en ufak bir geri kaçırma yok o şanzımanlarda.. Ki sürüş rahatlığı, bakım fiyatları da artısı...

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 Megane 2ler, ya da bir bölümü 115 hp diyeyim.Normalde 110 hp.Megane 3 1.6 16V BVA+LPG istanbulda 30 kuruş yakıyor arakadaş

Kronik sorunlarını araştırdım genelde ateşleme bobininden bahsedilmiş. Tanesi 80 tl fakat fiyatlar bi kaç yıl öncesinin. Günümüz fiyatları nasıldır? Alırken nelere dikkat etmeliyiz. Kaç yılından sonra ki megane 2 lerde sorun azdır?

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2008 Megane II Privilage BVA Dizel Otomatik kullandım daha önceden, en ufak bir geri kaçırma yok o şanzımanlarda.. Ki sürüş rahatlığı, bakım fiyatları da artısı...

Otomatik şanzımanın bakım maliyetleri yüksek mi? Şanzımanda dikkat edilmesi gereken nedir?

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Senden önceki sahibi eğer aracı üzmeden kullandı ise şanzımanın kolay kolay problem çıkaracağını zannetmiyorum. Kaldı ki renault otomatik şanzıman konusunda gayet başarılı. Ford dizel Focus'lardan sürekli problem çıkardığı için otomatik şanzımanı kaldırdı (biraz daha düşün istersen otomatik şanzıman ve Ford ikilisini).. Ama marka ne olursa olsun aracı kullanan aracı çok yormuş ise ne kadar masraf açar belli olmaz..Kapalı bir kutu sonuçta..

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rampada çekişte era daha mantıklı olur tork bakımından dizeller benzinli hatta lpgli benzinlilere göre baya bi üstünlük sağlar..bakım maliyetide dizel olmasına rağmen benzinli ayarındadır triger yok zincir vardır..ama focus ve megane sınıfında bi araç değildir bi alt katagoride yer alır zinciri kopartmadığınız sürecede baya bi kafa ütüsüzdür..

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kronik sorunlarını araştırdım genelde ateşleme bobininden bahsedilmiş. Tanesi 80 tl fakat fiyatlar bi kaç yıl öncesinin. Günümüz fiyatları nasıldır? Alırken nelere dikkat etmeliyiz. Kaç yılından sonra ki megane 2 lerde sorun azdır?
%25 civarı bi artış var bildiğim, 2004-2005lerde o sorun var sonrasında düzeltildi iyileştirilmiş mal koyularaktan.Genel olarak faz2ler daha sorunsuz (2006 haziranda makyaj gördü megane 2) çünkü ilk çıkandaki hatalar git gide gideriliyor, kısaca ne kadar yeni o kadar az sorun aynı seri araçlarda

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Senden önceki sahibi eğer aracı üzmeden kullandı ise şanzımanın kolay kolay problem çıkaracağını zannetmiyorum. Kaldı ki renault otomatik şanzıman konusunda gayet başarılı. Ford dizel Focus'lardan sürekli problem çıkardığı için otomatik şanzımanı kaldırdı (biraz daha düşün istersen otomatik şanzıman ve Ford ikilisini).. Ama marka ne olursa olsun aracı kullanan aracı çok yormuş ise ne kadar masraf açar belli olmaz..Kapalı bir kutu sonuçta..

focus 2 benzinli klasik otomatik şanzıman kullandığı için bir sıkıntı olmayacağını okudum. dediğiniz sorun dizellerde var. bu yüzden focus2 megane 2 ikileminde kaldım..