Megane HB Benzinli otomatik hk

alfalf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Adım Sedat Yalçın,

2005 model benzinli Clio Hb bir aracım var. Fazla kullanmıyorum. Daha yeni 55 bin km yi devirdim. Yaşlanınca manule vites zor gelmeye başladı. Bu nedenle otomatik araç arayışı içerisine girdim. Araçlarım bugüne kadar hep Renault marka oldu.

1-Megane 3 HB benzinli aracı inceledim. CVT şanzımanlı olması beni cezbetti (en az sorunlu şanzıman tipi olduğu gerekçesiyle). Araç işi şans işi. Sıfır aldığım maneul CLİO arızalı çıktı, 1.5 senede anca arızayı bulabildiler. Şİmdi otomatik olunca iki kere düşünmek gerekiyor. Servislerin bu konularda ne denli ilgili ve de bilgili olduğu hepimizce malum. Özellikle de bendeniz 20 senedir reanult servislerinden çıkmayan biri için... Siz gençler otomobil dünyasını daha iyi takip ediyorsunuz. Sıfır Megan 3 HB otomatik alırsam beni üzer mi? Çok yakması önemli değil, nasıl olsa az km yapıyorum. Mart 2016 da yeni kasası piyasaya çıkınca ki -bu seride CVT şanzıman yok-, bu araç eski kasa olarak iyice değerini yitirecek görünüyor. O da önemli değil nasıl olsa alınca bir problem çıkarmadığı sürece en az 10 yıl kullanırım (eğer ömrümüz yeterse tabii). Yeni kasa da CVT şanzıman olmayacak ki bu durumda Megan almayacağım kesin.
2-Megane 3 HB benzinli otomatiklerde manuel konum da var. Bu durumda tam otomatik oluyor mu?
3-Forumda epey inceledim. fazla kronik bir problem olmadığını gördüm. Sadece soğuk bölgelerde ilk marşta aracın çalışmaması ...Birde her yerinden ses tıkırtı gelmesi dışında fazla bir şeye rastlamadım.
Megan HB benzinli otomatik araç kullananların objektif, ama lütfen objektif önerilerine gereksinim var. Ne yazık ki forumlarda herkes ölümüne savunuyor sahip olduğu aracı. İnandırıcılığını yitiriyor o zaman doğal olarak.
Vereceğiniz bilgiler benim için değerli ve anlamlı olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim Selam ve sevgilerimle. Sedat Yalçın